Tusk o złości i nienawiści, a prezydent Andrzej Duda: "Dawno pan chyba nie był w Polsce"

/ European People's Party [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]; Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Do ciekawej wymiany zdań prezydenta Polski i przewodniczącego Rady Europejskiej doszło dziś na Twitterze. A o co poszło? O wybory i przyszłość Polski. „Stawką tych wyborów jest to, czy nasze życie będzie ponure, pełne złości, a czasem nienawiści” – przekonywał Tusk. „Panie Przewodniczący, Pan chyba dawno w Polsce nie był” – skomentował te słowa Duda.

Donald Tusk wsparł w nadchodzących parlamentarnych kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na premiera - Małgorzatę Kidawę-Błońską. Oboje politycy spotkali się niedawno w Brukseli. Zdjęcie z tego spotkania Donald Tusk opublikował dziś na Twitterze. Do niego dodał wpis:

„Stawką tych wyborów jest to, czy nasze życie będzie ponure, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak Pani Marszałek Kidawa-Błońska: normalne, pogodne, mądre i dobre”

- napisał.

Na te słowa odpowiedział mu niespodziewanie… prezydent Polski Andrzej Duda.

„Panie Przewodniczący, Pan chyba dawno w Polsce nie był. Proszę popatrzeć na tych Ludzi. Życzę spokojnego wieczoru”

- stwierdził, dodając do wpisu zdjęcia z swojego niedawnego spotkania z Polakami.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Rząd Kanady pomoże bezdomnym

/ pixabay.com

  

- Rząd Kanady stara się zapobiegać rozwojowi Covid-19 wśród bezdomnych i przekazuje pieniądze na mieszkania i schroniska. Pracownicy organizacji charytatywnych otrzymają dodatki do pensji - zapowiedział premier Justin Trudeau.

Premier poinformował, że subsydia do wynagrodzeń wynoszące 75 proc. pensji będą przekazywane także organizacjom pomagającym bezdomnym, dzieciom w trudnej sytuacji i osobom starszym.

Rząd w Ottawie przeznaczył też dodatkowe 50 mln CAD na schroniska dla kobiet i ośrodki pomocy ofiarom molestowania, oprócz zapowiedzianych już 157 mln CAD

– poinformował w niedzielę minister ds. rodziny, dzieci i rozwoju społecznego Ahmed Hussen.

Dodał, że w ostatnich dniach rząd przekazał dodatkowe 15 mln CAD z ubiegłorocznego budżetu na potrzeby schronisk i centrów opieki.

W ostatnich dniach wielu ekspertów zwracało uwagę na fakt, że bezdomnym nie można zalecić, by w razie choroby poddali się domowej kwarantannie, a to oznacza ryzyko gwałtownego rozszerzania się epidemii.

Toronto, największe kanadyjskie miasto, zdecydowało się więc pozyskać miejsca dla bezdomnych w hotelach i niewykorzystywanych budynkach z mieszkaniami na wynajem. Jak informował na Twitterze radny Joe Cressy, miasto poszukuje kolejnych możliwości zakwaterowania.

W minionym tygodniu Toronto stworzyło centrum izolacji dla bezdomnych, którzy oczekują na wyniki testów na obecność koronawirusa. Miasto planuje też otwarcie centrum dla bezdomnych rekonwalescentów, po leczeniu.

Według danych z poniedziałku, w Ontario, gdzie mieszka prawie 40 proc. ludności Kanady, zdiagnozowano dotychczas 1706 przypadków Covid-19 z ponad 7,2 tys. wykrytych w całej Kanadzie. 61 proc. spośród zarażonych wirusem mieszkańców Ontario mieszka w GTA, czyli metropolii Toronto i sąsiednich miast.

Środki z budżetu otrzymają też organizacje wspierające dzieci i osoby starsze. 7,5 mln CAD otrzyma telefoniczna linia psychologicznej pomocy dla dzieci (Kids Help Phone), 9 mln CAD trafi do United Way, organizacji wspierającej seniorów.

Firmy oraz organizacje non-profit, których przychody spadły o 30 proc. w związku z pandemią, będą uprawnione do otrzymania pomocy budżetowej, naliczanej wstecznie od 15 marca.

Rząd przedstawił w ubiegłym tygodniu inne formy pomocy dla osób, które teraz nie otrzymują wynagrodzenia ze względu na epidemię. Procedury kwalifikowania do wypłat zasiłku dla bezrobotnych zostały skrócone, a wypłaty 2 tys. CAD miesięcznie przewidziano także dla osób niekwalifikujących się do zasiłków, np. dla samozatrudnionych. Ogólna wartość pakietu pomocowego sięga 5 proc. kanadyjskiego PKB.

Według ocen specjalistów publicznej służby zdrowia w Kanadzie, bieżący tydzień będzie bardzo ważny, bo - jak podkreśliła dr Theresa Tam - pozwoli ocenić skuteczność zachowywania odległości w kontaktach między ludźmi i samoizolacji w zapobieganiu szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Z najnowszych badań opinii publicznej wynika, że Kanadyjczycy dobrze oceniają działania rządu w Ottawie w sprawie koronawirusa.

"Zaufanie do rządu federalnego jest na poziomie 75 proc., to najwyższy poziom odnotowany przez EKOS”

- napisano w wynikach badania ośrodka badawczego EKOS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts