Kurski o Eurowizji Junior w Gliwicach: "to wielkie święto dla polskiej telewizji i europejskiej muzyki"

Prezes TVP Jacek Kurski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polskay

  

Prezes TVP Jacek Kurski i główny inspektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji Jon Ola Sand podpisali we wtorek umowę dotyczącą organizację konkursu piosenki Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach. Finał Konkursu odbędzie się 24 listopada.

Podczas konferencji prasowej Kurski powiedział, że to wydarzenie "to wielkie święto dla polskiej telewizji i europejskiej muzyki". Powiedział, że Telewizja Polska zrobiła wszystko, żeby przygotować się jak najlepiej do tego wydarzenia. Wyraził przekonanie, że "czeka nas wielka artystyczna uczta".

Sukces Roksany Węgiel w zeszłym roku natchnął nas do tego, aby wystartować o organizację tego eventu

- powiedział. Przypomniał, że "tylko pięć spośród 16 z dotychczasowych krajów zwycięskich doznało zaszczytu organizacji Eurowizji Dziecięcej w następnym roku".

Poinformował, że wydarzenie to zorganizuje najlepszy zespół producentów i realizatorów - reżyserem koncertu jest Konrad Smuga, choreografem Agustin Egurrola, scenografię przygotował Jorgos Stylianou-Matsis, a oprawę muzyczną Gromee.

Jon Ola Sand główny inspektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji podkreślił, że Telewizja Polska znalazła największe talenty, aby zorganizować to wydarzenie i obsadziła najlepszych ludzi na każdym stanowisku. "Z całą pewnością zobaczymy spektakularne show w Gliwicach w listopadzie. Eurowizja to bardzo złożona produkcja, druga co do wielkości koprodukcja w Europie jeśli chodzi o rozrywkę" - powiedział.

W tegorocznej edycji dziecięcej Eurowizji weźmie udział 19 krajów. Polskę reprezentować będzie Viki Gabor. Powiedziała, że reprezentowanie Polski na junior Eurowizji było jej marzeniem.

Jestem bardzo zaszczycona, tym bardziej, że jest to pierwszy raz w historii Eurowizja odbędzie się w Polsce

 - powiedziała wokalistka.

Organizatorem jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice. Będzie transmitowany przez TVP 1.

Jak poinformowała TVP na swojej stronie od 8 października można kupić bilety na dwa koncerty 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 - Finał Jurorski, który odbędzie się w sobotę 23 listopada i Koncert Finałowy, który odbędzie się w niedzielę 24 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl