Nowy spot wyborczy PiS. "Nazwaliśmy to roboczo koalicją chaosu"

Zdjęcie ilustracyjne / screen ze spotu PiS

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot wyborczy - tym razem dotyczący działań opozycji. Przypomniano w nim wypowiedzi, które świadczyć mogą o tym, co mogłoby się stać, gdyby 13 października Polacy postawili właśnie na te ugrupowania.

Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości nosi tytuł "Koalicja Chaosu" i odnosi się do partii opozycyjnych.

"Wyobraź sobie, że po wyborach to opozycja tworzy rząd"

- czytamy na samym początku.

Później przypominane są wypowiedzi Grzegorza Schetyny i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dotyczące programu Koalicji Obywatelskiej, jest też słynna wypowiedź Włodzimierza Czarzastego ("My mamy tolerancję"), a także słowa Pawła Kukiza o PSL - kiedy jeszcze twierdził, że to "zorganizowana grupa przestępcza". Nie mogło zabraknąć także jednego z najważniejszych tematów tegorocznej kampanii, a mianowicie taśm Neumanna.

W klipie występuje też Marek Sawicki ze słynnym powiedzeniem o "frajerach", jak również Katarzyna Lubnauer - mówiąca o głosowaniu przeciwko programowi Rodzina 500 Plus. Władysław Kosiniak-Kamysz opowiada o tęczy, jako... fladze spółdzielców, a Robert Biedroń dzieli się sekretami intymnego pożycia. A na koniec - fragment materiału Niezalezna.pl, w którym w roli głównej wystąpiła Klaudia Jachira, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

- To jest właśnie to, co nazwaliśmy roboczo koalicją chaosu pod przewodnictwem zadowolonego z siebie Grzegorza Schetyny. Tak naprawdę do tego sprowadza się wybór 13 października. Czy będziemy głosować na PiS czy na blok antyPiS. I tu nie ma znaczenia czy zagłosuje na tę partię, na inną

- powiedział podczas prezentacji spotu zastępca rzecznika PiS, Radosław Fogiel.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl