Na konwencji KO Wałęsa wygłosił skandaliczne słowa. Winnych znalazł już Czuchnowski

Lech Wałęsa upiera się przy swoich skandalicznych słowach, jakie wypowiedział podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej pod adresem śp. Kornela Morawieckiego. Były prezydent Polski mimo kontrowersji znajduje obrońców. Stał się nim m.in. dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski, który o kompromitację Wałęsy oskarżył tych, których „doprowadzili go do takiego stanu...”.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lech Wałęsa "popisał się" skandaliczną wypowiedzią o zmarłym Kornelu Morawieckim. Podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej legendarnego założyciela „Solidarności Walczącej” określił mianem "zdrajcy". 

Nie brakowało tych, którzy nagrodzili występ Wałęsy oklaskami.

Później sam Wałęsa w mediach społecznościowych odniósł się do swoich skandalicznych słów na temat zmarłego tydzień temu Kornela Morawieckiego. W swoim wpisie na Facebooku stwierdził, że to premier Mateusz Morawiecki miał go „obrazić”. Chodzi o słowa dotyczące współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Ostatecznie dziś Lech Wałęsa zadeklarował, że wycofuje swoje poparcie dla PO i znalazł już nowego faworyta, lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza. A zapytany o tę sytuację polityk PO Mariusz Witczak ocenił, że wycofanie poparcia przez Wałęsę to „żadne osłabienie”.

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", krytycznie odniósł się do słów Wałęsy o Kornelu Morawieckim i już znalazł winnych takich a nie innych sytuacji z udziałem byłego prezydenta.

„Lech Wałęsa powinien jak najszybciej przeprosić za swoją wypowiedź o Kornelu Morawieckim. To było nieludzkie i nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Ci, którzy przez lata niszczyli Lecha Wałęsę, mogą sobie dziś gratulować, że doprowadzili go do takiego stanu....”

- napisał.

 

 

Źródło: niezlezna.pl

#Morawiecki #Wałęsa #Czuchnowski #Twitter

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo