Na jakich tematach skupi się PiS na "ostatniej prostej" kampanii? Premier specjalnie dla Niezalezna.pl

/ Bartosz Kalich/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Na czym w ostatnich dniach kampanii wyborczej skupi się Prawo i Sprawiedliwość? Lidia Lemaniak zapytała o to premiera Mateusza Morawieckiego podczas Kongresu 590.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o to, na jakich obszarach skupi się Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich dniach kampanii, podkreślił, że PiS "przedstawił plany rozwojowe: m.in. w obszarze służby zdrowia, w obszarze rodziny".

Również wczoraj z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim przedstawiliśmy nasze zobowiązania na pierwsze sto dni. To ma być utrwalenie tego, co zrobiliśmy dla emerytów, czyli 13. i 14. emerytura ma być wypłacana co roku, ponieważ redukcja biedy, zmniejszenie potrzeb emerytów, jest dla nas niezwykle ważnym zadaniem społecznym do wykonania. Jest pewną kompensacją deficytu zmian gospodarczych, tej transformacji, która do tej pory przebiegała

- wskazał Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wskazał, że "po pierwsze - to zmiany ustawowe, które zagwarantują "trzynastkę".

Po drugie - mniejszy ZUS dla przedsiębiorców, którzy mają niższy dochód - nie tylko przychody - to, co wprowadziliśmy już rok temu, ale poszerzyliśmy ten program - mały ZUS dla mikroprzedsiębiorców, dla małych polskich przedsiębiorców - po to, żeby mogli urosnąć - zakład fryzjerski, pan, który prowadzi mały zakład samochodowy, małżeństwo, które prowadzi polską, małą cukiernię i niestety mają dochód np. 3 czy 4 tys. zł miesięcznie, a przychód 8 tys. zł miesięcznie. Będą mogli płacić mniejszy ZUS, średnio ok. 500 zł. To jest bardzo duża ulga, bo dla kogoś, kto ma lepszy miesiąc i zarobi 6-7 tys. zł może zapłacić więcej, dla kogoś, kto ma gorszy miesiąc i ma tylko 2,5 tys. zł, zapłaci znacząco mniejszy ZUS.

Po trzecie - pokażemy w ciągu stu dni sto obwodnic, ponieważ te obwodnice dla miast będą tworzyły nowe miejsca pracy, będą przyciągały nowy biznes, zwiększą atrakcyjność turystyczną, to jest bardzo ważne. Mamy bardzo konkretny plan, kiedy te obwodnice zostaną zbudowane - w stu miejscach w całej Polsce.
Kolejny obszar to plan wyrównania dopłat dla rolników - właśnie zaakceptowany został nasz kandydat na komisarza odpowiedzialnego za rolnictwo, a więc jednocześnie pokazujemy skuteczność naszej polityki 

- podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znowu nie po myśli Johnsona. Izba Gmin przekłada głosowanie nad umową z UE

zdjęcie ilustracyjne, / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.

Zgodnie z regulaminem podczas jednej sesji ta sama ustawa nie może być głosowana dwa razy, o ile nie zmieniły się zasadniczo okoliczności, a jak wyjaśnił Bercow, w jego opinii nic takiego nie zaszło.

BĘDZIEMY UZUPEŁNIAĆ TĄ INFORMACJĘ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl