"Zęby bolą, ale stawiają na Konfederację". Jarosław Kaczyński wprost o działaniach opozycji

/ screen TVP Info

  

- PO-KO to właściwie trójgłowa jedna partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują jeszcze zwerbować Konfederację - powiedział dzisiaj podczas konwencji w Warszawie prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- PiS uzyskało wiarygodność. Pierwszy raz w dziejach Polski po 1989 r. zapowiedzi, które zostały sformułowane przed wyborami, zostały zrealizowane. Zostały zrealizowane też zapowiedzi sformułowane w trakcie rządzenia. To jest wielka wartość, nie dla naszej partii, ale dla polskiej demokracji. Demokracja ma sens wtedy, gdy zapowiedzi partii są realizowane. Jeżeli tak nie jest, to mamy do czynienia z pustą procedurą, która nie ma charakteru demokratycznego, a jest to rodzaj manipulacji społeczeństwem

- powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Warszawie.

Prezes PiS przypomniał, że podczas poprzednich rządów Jana Olszewskiego w latach 1991-1992 oraz rządów PiS - 2005-2007 - realizowano obiecane postulaty. 

- Po 2015 r. zdobyliśmy samodzielną większość, mieliśmy władzę i wykorzystaliśmy ją po to, by zrealizować wszystko, co zostało zapowiedziane - dodał Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się również do obozu konkurentów.

- PO-KO to jedna trójgłowa partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują zwerbować Konfederację. Znają państwo taśmy Neumanna, gdzie jest fragment, że Zbyszek cierpi z tego powodu, że będzie musiał popierać Biedronia i aż "bolą go zęby". Jeśli chodzi o postawienie na Konfederację które ma miejsce, by ta partia była nie trójgłowa a czterogłowa, zęby bolą, ale stawiają. Odsunąć od władzy PiS, nic poza tym

- powiedział Jarosław Kaczyński

To są, k***a, trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory - powiedział Sławomir Neumann na jednym z ujawnionych niedawno nagrań.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pln

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwsza debata Johnson-Corbyn za nami. Bez większych zaskoczeń

/ Corbyn: By Rwendland - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52767664; Johnson:By johnhemming - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1612669

  

Brytyjski premier Boris Johnson i lider opozycji laburzystowskiej Jeremy Corbyn próbowali we wtorek wieczorem przekonać do siebie wyborców podczas pierwszej debaty telewizyjnej przed wyborami. Obaj uniknęli błędów, ale głównie powtarzali dobrze już znane argumenty i twierdzenia.

Pierwsza przedwyborcza debata, która odbyła się w prywatnej telewizji ITV, miała formułę odpowiedzi na pytania zadawane przez publiczność zgromadzoną w studiu. Pytania dotyczyły brexitu, przyszłości Zjednoczonego Królestwa, publicznego systemu opieki zdrowotnej NHS, zapowiadanych przez obu polityków wydatków budżetowych, ale także prawdy i uczciwości w polityce.

Podczas godzinnej debaty żaden z polityków nie powiedział niczego, czego by nie mówił już wcześniej. Johnson niemal przy każdym pytaniu wracał do tego, że dzięki wynegocjowanej przez jego rząd umowie można będzie zakończyć sprawę brexitu, a w konsekwencji zająć się sprawami, które są ważne dla ludzi.

Corbyn ponownie twierdził, że rząd gotowy jest sprywatyzować NHS oraz mówił o powiększającej się biedzie i przepaści między bogatymi a ubogimi. Obaj wręcz używali tych samych zwrotów i zdań, które wypowiadają od tygodni. Nie złożyli też żadnej obietnicy, o której nie mówiliby wcześniej.

Wprawdzie wracanie przez Johnsona do tego samego wątku oraz notoryczne przedłużanie wyznaczonego czasu odpowiedzi było trochę irytujące - także dla prowadzącej debatę, która kilkakrotnie go upominała - wydaje się, że szef rządu wypadł nieco lepiej od lidera opozycji. Celem Johnsona było pokazanie, iż Corbyn nie wie, czy chce wyjścia z Unii Europejskiej, czy pozostania w niej i to mu się udało.

Corbyn, kilkakrotnie zapytany, czy jeśli zgodnie z obietnicą wynegocjuje w ciągu trzech miesięcy nową umowę z UE i podda ją pod referendum, będzie głosował za nią, czy przeciw niej, nie odpowiedział w jasny sposób.

Poza tym szef rządu wygrywał mową ciała - był bardziej dynamiczny, mówił w sposób bardziej przekonujący. Corbyn w zasadzie wypadł lepiej tylko w jednej części debaty, ale za to ważnej dla wyborców - dotyczącej NHS. Przywołał wątek osobisty - swojej znajomej, która dzień wcześniej zmarła na raka piersi, czekając przez osiem godzin na przyjęcie w szpitalu, czego zapowiedź Johnsona dalszego zwiększenia wydatków na NHS nie mogła zniwelować.

Pomimo że Johnson wypadł nieco lepiej, trudno się spodziewać, by ta debata kogokolwiek przekonała, nie mówiąc już o tym, by miała stać się kluczowym momentem w kampanii. Żaden z polityków nie popełnił jakiegoś błędu, który mógłby kosztować utratę głosów, ale też żaden nie powiedział czegoś, czym mógłby przyciągnąć wyborców konkurenta. Co oczywiście nie przeszkodziło sztabom obu uczestników ogłosić, że to ich kandydat wygrał debatę.

Kolejna debata - tym razem organizowana przez publiczną stację BBC - odbędzie się już w najbliższy piątek. Będzie miała podobną formułę, ale szerszy skład, bo oprócz liderów Partii Konserwatywnej i Partii Pracy wezmą w niej udział także szefowa Liberalnych Demokratów Jo Swinson i szefowa Szkockiej Partii Narodowej Nicola Sturgeon.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl