"Zęby bolą, ale stawiają na Konfederację". Jarosław Kaczyński wprost o działaniach opozycji

/ screen TVP Info

  

- PO-KO to właściwie trójgłowa jedna partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują jeszcze zwerbować Konfederację - powiedział dzisiaj podczas konwencji w Warszawie prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- PiS uzyskało wiarygodność. Pierwszy raz w dziejach Polski po 1989 r. zapowiedzi, które zostały sformułowane przed wyborami, zostały zrealizowane. Zostały zrealizowane też zapowiedzi sformułowane w trakcie rządzenia. To jest wielka wartość, nie dla naszej partii, ale dla polskiej demokracji. Demokracja ma sens wtedy, gdy zapowiedzi partii są realizowane. Jeżeli tak nie jest, to mamy do czynienia z pustą procedurą, która nie ma charakteru demokratycznego, a jest to rodzaj manipulacji społeczeństwem

- powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Warszawie.

Prezes PiS przypomniał, że podczas poprzednich rządów Jana Olszewskiego w latach 1991-1992 oraz rządów PiS - 2005-2007 - realizowano obiecane postulaty. 

- Po 2015 r. zdobyliśmy samodzielną większość, mieliśmy władzę i wykorzystaliśmy ją po to, by zrealizować wszystko, co zostało zapowiedziane - dodał Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się również do obozu konkurentów.

- PO-KO to jedna trójgłowa partia, bo wszyscy opierają się na anty-PiS-ie, a teraz próbują zwerbować Konfederację. Znają państwo taśmy Neumanna, gdzie jest fragment, że Zbyszek cierpi z tego powodu, że będzie musiał popierać Biedronia i aż "bolą go zęby". Jeśli chodzi o postawienie na Konfederację które ma miejsce, by ta partia była nie trójgłowa a czterogłowa, zęby bolą, ale stawiają. Odsunąć od władzy PiS, nic poza tym

- powiedział Jarosław Kaczyński

To są, k***a, trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory - powiedział Sławomir Neumann na jednym z ujawnionych niedawno nagrań.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pln

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kasjerka zmarła przez koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/ElasticComputeFarm

  

Pracownicy Carrefoura w Vitrolles, na południu Francji, postanowili nie wracać do pracy, ponieważ dwie osoby zatrudnione w ich sklepie zaraziły się koronawirusem, a w podparyskim Saint-Denis zmarła kasjerka - poinformowała centrala związkowa CGT.

Konflikt na linii zarząd – pracownicy ma właśnie związek ze śmiercią kasjerki sieci Carrefour. W Vitrolles, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, personel nie chce podjąć pracy.

„Nie wrócimy do pracy, dopóki nie zostaną przeprowadzone działania sanitarne, a w szczególności całkowita dezynfekcja sklepu. (…) Nie możemy ryzykować życiem”

- ostrzegł przedstawiciel CGT Fati Poucel, cytowany przez telewizję BFM TV.

Pracownicy domagają się masek, rękawic i żeli antybakteryjnych oraz zamknięcia działów AGD i majsterkowania, których funkcjonowanie nie jest teraz niezbędne.

Jeśli postulaty CGT nie zostaną spełnione, centrala związkowa odpowie strajkiem.

Zarząd sieci Carrefour poinformował w komunikacie prasowym w piątek o śmierci zakażonej koronawirusem 52-letniej kasjerki. CGT oskarża zarząd hipermarketu o narażanie zdrowia pracowników sieci i brak wystarczających środków zabezpieczających przed epidemią.

CGT szacuje, że około 550 pracowników sieci może być zarażonych koronawirusem, a 181 już zachorowało. Kilkoro pracowników jest w stanie ciężkim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts