Piąta seria produkcyjna KC-46A

/ flickr.com

  

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych przyznały koncernowi Boeing kontrakt o wartości 2,6 mld dolarów na produkcję 15 tankowców KC-46A oraz części zamiennych, wyposażenia dodatkowego, silników zapasowych i zestawów podskrzydłowych zasobników dla elastycznych przewodów do tankowania w powietrzu. Uwzględniając zamówienie piątej partii produkcyjnej, Boeing realizuje umowę na dostawę łącznie 67 tankowców KC-46.

Boeing otrzymał kontrakt na produkcję pierwszych dwóch partii w liczbie 7 i 12 samolotów w sierpniu 2016 r. Trzecia partia, obejmująca produkcję 15 samolotów, została przyznana w styczniu 2017 r.  18 samolotów z czwartej partii zakontraktowano we wrześniu 2018 r.

Bazując na modelu 767, Boeing planuje zbudować 179 powietrznych tankowców dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, aby zastąpić flotę samolotów KC-135. Pierwsze latające cysterny zostały dostarczone przez firmę w styczniu 2019 r.

Pierwotna umowa na projekt i rozwinięcie konstrukcji najnowszej latającej cysterny dla Sił Powietrznych została podpisana przez Boeinga w 2011 r. KC-46A jest wielozadaniowym tankowcem powietrznym zdolnym do tankowania sojuszniczych i koalicyjnych samolotów wojskowych, które są przystosowane do międzynarodowych procedur tankowania w powietrzu. Dodatkowo, KC-46A może transportować pasażerów, pacjentów oraz ładunki. Boeing montuje samoloty KC-46 w zakładzie Everett w stanie Waszyngton, gdzie niedawno rozpoczęto produkcję pierwszego KC-46 dla Japonii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl