Rosja zacieśnia sojusz militarny z Chinami

/ flickr.com

  

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o wsparciu, jaki jego kraj udzieli Chinom w stworzeniu sieci radarowych oraz stacji radioastronomicznych, wykorzystywanych w systemie antybalistycznym.

Należące do systemu balistycznego radary wczesnego ostrzegania oraz satelity zbierają dane dotyczące trajektorii wystrzelonego pocisku balistycznego oraz celu, do jakiego zmierza. Informacje te umożliwiają przechwycenie nadlatującego pocisku. Chiny, dzięki współpracy, będą trzecim krajem po Rosji i USA, dysponującym systemem ostrzegania o zbliżających się m.in. międzykontynentalnych pociskach balistycznych.

Warto przy tym zauważyć, że zarówno Chiny jak i Rosja równolegle przyśpieszyły prace nad rozwojem międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Podczas parady wojskowej z okazji obchodów 70. rocznicy utworzenia Komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej zaprezentowano m.in. mobilne wyrzutnie z międzykontynentalnym pociskiem balistycznym Dongfeng 17 (DF-17), które mają do dyspozycji zarówno klasyczną głowicę jak i naddźwiękowe pociski szybujące DF-ZF. Tego samego dnia obyły się testy rakietowych pocisków balistycznego klasy woda-ziemia JL-2, wystrzelonych z okrętu podwodnego.

Chiny pracują ponadto nad pociskiem balistycznym odpalanym z powietrza CH-AS-X o czym mogliśmy przeczytać w raporcie Pentagonu z maja br.. W czerwcu natomiast odbyły się testy przeciwokrętowego pocisku balistycznego na Morzu Południowochińskim. Tymczasem Rosja przetestowała międzykontynentalne pociski balistyczne SLBM, którymi były RSM-54 Siniewa oraz R-30 Buława, a także balistyczny dalekiego zasięgu klasy ziemia-ziemia ICBM RS-12M1 Topol-M. W planach armia FR ma wprowadzenie hipersonicznego pocisku Awangard.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl