Położenie stępki pod korwetę Avante 2200

/ wikipedia.eng.

  

W stoczni hiszpańskiego przedsiębiorstwa stoczniowego Navantia w San Fernando miała miejsce uroczystość położenia stępki pod pierwszą z zamówionych przez Arabię Saudyjską korwet Avante 2200.

Pierwsza,ważąca 76000 kg część korwety Avante 2200 została wyprodukowana  w zakładach w San Fernando oraz Puerto Real po ośmiu miesiącach od pierwszego cięcia blach.  W ramach umowy z lipca 2018 roku, wartej 1.8 mld euro, Królewska Saudyjska Marynarka Wojenna ma otrzymać pięć korwet Avante 2200 z których ostatnia zostanie dostarczona w roku 2023. Jednostki powstają w ramach spółki joint venture SAMI Navantia Naval Industries (SAMINavantia), zrzeszającą saudyjską Saudi Arabian Military Industries (SAMI) oraz Navantia S.A. 

Korweta Avante 2200 jest wariantem okrętu patrolowego Guaiquerí. Ma 99 m. długości i 13,6 m szerokości. Jednostka wypiera 2450 ton i rozwija prędkość do 24 węzłów. Maksymalny zasięg, przy prędkości 18 węzłów, wynosi 3 500 mil morskich. Pełna załoga wynosi 72 osoby. Standardowe uzbrojenie Avante 2200 stanowi armata rewolwerowa Oerlikon Millennium oraz armata morska OTO Melara 76 mm. Jednostka ta może być wykorzystana do patrolowania wód przybrzeżnych i szlaków handlowych, misji poszukiwawczo-ratowniczych, operacji wymierzonych w działalność asymetryczną oraz zorganizowaną przestępczość, która trudni się przemytem ludzi i narkotyków. Okręt ten może być również wykorzystany do prowadzenia misji rozpoznawczych i niesienia pomocy w przypadku katastrof humanitarnych.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl