T. Bochwic odchodzi z Salonu24.pl. Dlaczego?

Teresa Bochwic, znana publicystka i była działaczka opozycji antykomunistycznej, zrezygnowała z prowadzenia bloga na Salonie24.pl.

Teresa Bochwic, znana publicystka i była działaczka opozycji antykomunistycznej, zrezygnowała z prowadzenia bloga na Salonie24.pl. – Czara goryczy się przelała – tłumaczy Niezależnej pl i przyznaje, że o takiej decyzji myślała od dawna.

Wczoraj w miejscu, w którym Teresa Bochwic zazwyczaj dzieliła się swoim spostrzeżeniami na temat sytuacji politycznej i wydarzeniach w mediach, zamiast kolejnego wpisu pojawił się krótki komunikat.

„Uprzejmie informuję, że likwiduję od dziś blog na portalu salon24.pl. Proszę o usunięcie blogu, skopiowanie na płytę i odesłanie mi wszystkich moich notek i komentarzy, oraz usunięcie mojego nazwiska z listy publicystów "zawodowych".
Teresa Bochwic


Niezależna.pl poprosiła publicystkę o komentarz.

- Kiedyś bardzo lubiłam Salon24.pl. Był to portal uważany za kontrowersyjny, ale pozwalał zapoznawać się z poglądami innymi niż moje. Było to dla mnie ważne, bo opinie człowieka kreują się w wyniku wydarzeń i dyskusji. Niestety, ostatnio zaczęto blokować niektórych blogerów, zawieszano im konta – tłumaczy nam Teresa Bochwic. – Ta decyzja dojrzewała we mnie od dłuższego czasu. Kiedyś było warto pisać na Salonie24.pl, teraz już nie. A sprawa Osieckiego była kropelką przelewającą czarę goryczy – dodaje.

Przypomnijmy, że właśnie na Salonie24.pl - na samym szczycie strony głównej - pojawił się wczoraj wpis Jana Osieckiego, znanego z kłamstw na temat katastrofy smoleńskiej. Tym razem, posługując się łgarstwami, zaatakował on profesora Wiesława Biniendę, twierdząc, że został on "rozjechany walcem" na konferencji naukowej "Mechanika w lotnictwie". Problem w tym, że wbrew temu, co napisał Osiecki, prof. Biniendy na tej konferencji nie było.

Blog Teresy Bochwic można czytać na portalu Niezalezna.pl

 

 Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo