58-letni Zieliński przejął Arkę po Zbigniewie Smółce 12 kwietnia i zdołał utrzymać zespół w Ekstraklasie. Początek tego sezonu jest jednak w wykonaniu jego drużyny bardzo słaby. W 11 ligowych meczach gdynianie zgromadzili dziewięć punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, trzy remisy oraz sześć porażek, przy bilansie bramkowym 8-18. W ostatnim spotkaniu arkowcy przegrali 1:4 w Płocku z Wisłą i zajmują 14. miejsce w tabeli. Gdynianie odpadli również z Pucharu Polski.

Jacek Zieliński odchodzi z Arki

Dla Stawowego to drugie podejście do klubu z Pomorza. Pracował tam od czerwca 2006 do kwietnia 2008 roku.  Po odejściu z Gdyni znalazł zatrudnienie kolejno w Górniku Łęczna, GKS Katowice, Cracovii oraz Widzewie Łódź, a na początku października 2016 roku został dyrektorem sportowym akademii piłkarskiej Escola Varsovia.

Dymisja Zielińskiego to już czwarta zmiana na stanowisku trenerskim w tym sezonie. Na początku rozgrywek z Wisły Płock odszedł Leszek Ojrzyński. Z  Korony Kielce zwolniony został Gino Lettieri, a z Zagłębia Lubin Ben van Dael.

W niedzielę 20 października żółto-niebiescy podejmą w derbach Trójmiasta trzecią w tabeli Lechię Gdańsk.