Jakie były powody rezygnacji z funkcji przez Neumanna? „Dobrowolności w tym nie ma”

Sławomir Neumann, / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Tego nie dało się obronić. Taśmy miały wielki wpływ demobilizujący na struktury Platformy. Należało jakoś zadziałać. Dobrowolności w tym nie ma - ocenił minister z Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, odnosząc się do usunięcia Sławomira Neumanna z funkcji szefa klubu PO-KO. Rozmowę przeprowadziła Lidia Lemaniak podczas Kongresu 590 w Jasionce.

- To, co Platforma myśli i mówi, słyszeliśmy na taśmach z Sowy i Przyjaciół. To był porażający obraz. Jak oni się wtedy tłumaczyli? Falenta, współpracownik PiS-u, prowokacja… Próbowali się bronić na wszelkie sposoby. Teraz mamy sytuację, która dla nich jest katastrofalna

- rozpoczął minister z Kancelarii Prezydenta. 

Jak tłumaczy, „działacze Platformy nagrali działaczy Platformy”. - Naga prawda wyszła. Język cały czas taki sam. Uważam, że poziom inteligencji polega na tym, że jeśli człowiek nie ma wystarczającego zasobu słów, posiłkuje się przekleństwami. Wywyższanie się, na zasadzie: „wykształceni, z wielkich miast” pokazuje, że nijak się ma to do rzeczywistości. Każdy wykształcony człowiek powinien się wstydzić tak knajackiego języka – ocenił Dera.

Prezydencki minister podkreślił, że "z opublikowanych taśm wynika coś jeszcze, o wiele bardziej porażającego".

- Pogarda dla innych – to wybija się z taśm obecnych, ale też z tych poprzednich, oraz myślenie quasi-mafijne, na zasadzie: „my jesteśmy wybrani, my siebie obronimy, kto z nami, będzie chroniony”. Tak to wygląda w tych strukturach. "Wstępujesz, my dajemy ci ochronę, możesz wszystko, a my mówimy co masz robić". To obraz zupełnie porażający

- powtórzył polityk.

Na pytanie, czy rezygnacja z funkcji szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna jest wystarczająca wskazał, że „od Platformy niczego nie oczekuje”. Dodał ponadto, że motywów jego usunięcia doszukiwałby się w dwóch scenariuszach. 

- Pierwszy, to zasłonięcie fatalnego wystąpienia Lecha Wałęsy podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej. W takiej sytuacji, lepiej by mówiono o Neumannie niż Wałęsie, bo słowa byłego prezydenta były absolutnie skandaliczne

- powiedział Dera.

Jako drugi powód wskazał olbrzymie szkody wizerunkowe. - Tego nie dało się obronić. Taśmy miały wielki wpływ demobilizujący na struktury Platformy. Należało jakoś zadziałać. Dobrowolności w tym nie ma – z przekonaniem wskazał, że decyzja o odejściu ze stanowiska szefa klubu nie została podjęta przez samego zainteresowanego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl