Premiera biografii A. Macierewicza

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na premierę niezakłamanej biografii Antoniego Macierewicza pt. „Macierewicz – Człowiek do zadań niemożliwych”. Autorem książki jest Jerzy Kłosiński, a sam tekst wzbogacony jest ponad 100 dokumentalnymi fotografiami, w tym zupełnie nieznanymi zdjęciami prywatnymi.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

PREMIERA odbędzie się 9 października 2019 (środa), godz. 12.00, Warszawa, w Centrum Prasowym przy ul. Foksal 3/5. 

Prezentacji dokona wieloletni współpracownik bohatera książki, doświadczony polityk, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego, b. rektor Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej, wybitny patriota DR JAN PARYS.

Następnie planowane jest  wystąpienie ANTONIEGO MACIEREWICZA, który będzie też odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Jerzy Kłosiński, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”, ukazuje najpierw dzieje rodu Macierewiczów, by następnie doprowadzić historię do dnia dzisiejszego. Autor obnaża manipulacje i kontruje wszystkie paszkwile, jakie ukazały się na temat Antoniego Macierewicza, polityka, który w III RP stał się, „dyżurnym” obiektem nieustannych napaści lewackich i antypolskich mediów, a którego Jan Olszewski nazwał trafnie „człowiekiem do zadań niemożliwych”.

Wielkim walorem książki jest wprawnie nakreślone bogate tło polityczne i społeczne ostatnich kilkudziesięciu lat. Tylko ktoś taki jak Kłosiński, kto sam znajdował się w środku opisywanych wydarzeń, mógł głęboko wniknąć zarówno w realia PRL-u, jak i III RP. Uwikłania bohatera książki w najważniejsze wydarzenia historyczne i polityczne ostatniego półwiecza są zdumiewające. Na łamach spotykamy wszystkie najważniejsze postaci polskiego życia politycznego ostatnich 30 lat. Kogo interesują kulisy władzy, przeczyta tę biografię jednym tchem. Znajdziemy w niej m.in. prawdziwe wyjaśnienie dymisji Macierewicza jako ministra obrony, które jest zupełnie inne niż domniemały to wszystkie media, dowiadujemy się na czym polega(ła) walka Adama Michnika z Macierewiczem oraz znajdujemy rozwikłanie wielu innych kwestii. Książka jest efektem zarówno dziesiątków rozmów (autoryzowanych) przeprowadzonych nie tylko z bohaterem tej publikacji, jak i spenetrowania setek dokumentów i pozycji bibliograficznych. Kłosiński kreśli wyrazisty portret polityka, który od pół wieku niezmiennie dowodzi, iż „niepodległość ma jeden kształt, a wiele form niewola”.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Biały Kruk #książka #biografia #Macierewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo