Kłótnia w studiu. Węglarczykowi puściły nerwy! Krzyk, machanie rękami i... „Pan się czepia Soku z Buraka”

Zdjęcie ilustracyjne / screen z Onet.pl

  

Tak wyglądają standardy nowoczesnego dziennikarstwa? Bartosz Węglarczyk w programie Onetu bronił dziś Soku z Buraka i sędziego Igora Tulei - cytując klasyka - "jak niepodległości". Przy okazji krzyczał na swojego gościa - Jacka Ozdobę, kandydata PiS do Sejmu. Dziennikarzowi wyraźnie puściły nerwy, na wizji padały nawet przekleństwa!

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu zarzucił niektórym mediom, że nie dość dokładnie zajmują się opublikowanymi przez TVP Info "taśmami Neumanna".

- Gdzie są komentarze dziennikarzy? Gdzie jest nagłówek Onetu, że szef klubu PO mówi na taśmach, że "Jesteś z Platformy, nic Ci nie grozi"? To się panu podoba? Dlaczego o tym nie alarmujecie?

- pytał Jacek Ozdoba. Ale nie chodzi tylko o tę sprawę.

- Jak był temat jednej hejterki, to Onet po prostu się rozpisywał. Zrobiliście taki szum, że coś nieprawdopodobnego. A gdzie pana teksty na temat pana Brejzy i na temat tego, co się działo w inowrocławskim ratuszu? Gdzie są teksty na temat Soku z Buraka?

- dociekał kandydat PiS do Sejmu.

Wtedy prowadzący program Bartosz Węglarczyk nie wytrzymał.

- W Pana partii uważają, że facet, który pisze do prezes Sądu Najwyższego "spier***j" (tak, Węglarczyk powiedział to na wizji - przyp. red.)...

- krzyczał Węglarczyk.

- Jest chyba przed 22.00

- przypomniał Ozdoba.

- Wypikujemy to, ale to jest państwa wiceminister. I to pana partia pozwoliła, by ten człowiek był dalej sędzią. A pan się czepia Soku z Buraka, który memy publikuje w internecie?

- mówił Węglarczyk

Kiedy Jacek Ozdoba podał przykład sędziego Igora Tulei, Bartosz Węglarczyk nie był już tak skłonny do ocen: "A co ten Tuleya zrobił złego?" - krzyczał w niebogłosy, wymachując rękami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Onet

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Hadze o zbrodniach w Birmie

gmach Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze / OSeveno; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wyraził zgodę, aby jego prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie wypędzenia muzułmańskiej mniejszości Rohingja z Birmy do Bangladeszu i ustalili, czy była to zbrodnia przeciw ludzkości.

W 2017 roku ponad 700 tysięcy Rohingjów uciekło do Bangladeszu przed przemocą ze strony birmańskich sił zbrojnych oraz buddyjskich milicji. Jak wynikało z ustaleń misji rozpoznawczej ONZ, podczas ucieczki Rohingjowie padali ofiarą masowych zabójstw oraz gwałtów zbiorowych, dokonywanych przez birmańskie wojsko. Działania władz Birmy wobec Rohingjów spotkały się z powszechnym potępieniem na świecie. Władze birmańskie zaprzeczają jednak, by miały tam miejsce czystki etniczne.

Pierwszy wniosek prokuratury w tej sprawie pojawił się w kwietniu 2018 roku. Wówczas prokurator MTK Fatou Bensouda zwróciła się do sędziów o otwarcie wstępnego śledztwa wyjaśniającego, czy deportacje Rohingjów były zbrodnią przeciwko ludzkości i czy jurysdykcja MTK obejmuje tę sprawę, skoro Birma nie jest członkiem Trybunału. Sędziowie argumentowali, że członkostwo Bangladeszu w MTK oraz transgraniczny charakter deportacji były wystarczającymi podstawami do uznania, że MTK ma prawo zająć się tą sprawą.

We wrześniu 2018 roku MTK uznał, że jest uprawniony do zbadania sprawy.

"Jurysdykcja Trybunału w zakresie zbrodni przeciwko ludzkości obejmuje sprawę domniemanej deportacji ludności Rohingja z Birmy do Bangladeszu, ponieważ miała częściowo miejsce na terytorium państwa będącego stroną (tj. Bangladeszu - PAP)"

- argumentowali wówczas sędziowie.

W czwartkowym oświadczeniu MTK stwierdził, że prokuratorzy otrzymali pozwolenie na zbadanie czynów, które mogą kwalifikować się jako powszechne lub systematyczne zbrodnie przeciwko Rohingjom, w tym deportacji, zabójstw oraz prześladowań ze względu na pochodzenie etniczne lub wyznanie.

MTK jest drugim sądem międzynarodowym, który bada domniemane zbrodnie przeciwko Rohingja. W poniedziałek Gambia wniosła do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) pozew przeciwko Birmie w sprawie ludobójstwa na mniejszości muzułmańskiej. MTS jest najwyższym sądem ONZ do rozstrzygania sporów między państwami.

Zanim rozpoczęła się ucieczka Rohingjów, ich liczbę w Birmie szacowano na około milion. Stanowili oni większość w leżącym na zachodzie tego kraju stanie Arakan (Rakhine). Według ONZ są oni jedną z najbardziej prześladowanych mniejszości etnicznych na świecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl