W 2020 r. bez wiz do USA. Taką zapowiedź przekazała dzisiaj Georgette Mosbacher

Przekonanie, że do końca roku uda się przeprowadzić procedury związane z objęciem Polski Programem Ruchu Bezwizowego, wyraziła dzisiaj ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - dodała.

pixabay.com/CC0/rogerl01

Biały Dom ogłosił w miniony piątek nominację Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Jak wówczas podała ambasada USA w Polsce, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur administracyjnych ze strony rządu USA, aby sfinalizować przystąpienie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Według placówki procedury te potrwają kilka miesięcy.

Mosbacher powiedziała dzisiaj dziennikarzom, że jest przekonana, iż procedurę uda się przeprowadzić do końca roku. Według ambasador USA jest to "najostateczniejsza data".

- 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz

 - podkreśliła.

Wyjaśniła, że obecnie muszą zostać przeprowadzone jedynie procedury administracyjne.

- Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do Programu Ruchu Bezwizowego

- powiedziała ambasador USA.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wizy #USA #Georgette Mosbacher

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo