Swoje oświadczenie prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął od zapowiedzi tego, co ma być zrealizowane w ciągu najbliższych lat, jeżeli 13 października wyborcy ponownie zaufają partii rządzącej.

"Chcieliśmy zapowiedzieć coś, co wnieśliśmy do życia publicznego i chcemy to realizować. To wiarygodność"

- rozpoczął swoją wypowiedź Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział, że w ciągu 100 dni, licząc od początku przyszłej kadencji - w przypadku, gdy Prawo i Sprawiedliwość wciąż będzie rządzić - zostaną podjęte konkretne działania.

"W ciągu pierwszych 100 dni albo zostaną uchwalone ustawy albo odpowiednie programy działania, programy rządowe. Dotyczy to, po pierwsze, tak zwanego małego ZUS. To poważna ulga dla małych przedsiębiorców. To także zapewnienie, że będzie 13. i 14. emerytura. Przy czym 13. emerytura będzie podtrzymana w 2020 roku, w 2021 roku będzie 14. emerytura. Chodzi także o pakiet kontrolny badań dla osób powyżej 40. roku życia. To program budowy 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miast, on ma być skonkretyzowany i podjęty w ciągu 100 dni. Wreszcie, plan doprowadzenia do równych dopłat dla polskich rolników. To będzie zoperacjonalizowane w różnych wariantach, odnosząc się do przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Sposób działania może być różny, ale wpłynięcie na konta sumy w złotówkach, odpowiadającej sumom, jakie otrzymują rolnicy na zachód od Polski, będzie zagwarantowany"

- zapowiedział Jarosław Kaczyński.