Rosja wkrótce z nową korwetą

/ wikipedia.eng.

  

Korweta projektu 20385 typu Griemiaszczij uzbrojona m.in. w pociski manewrujące Kalibr-NK zostanie wprowadzona do służby w Marynarce Wojennej Federacji Rosyjskiej jeszcze w tym roku.

Okręt zakończył w 70 proc. próby morskiej. W tym czasie udało się sprawdzić m.in. system napędowy, nawigacyjny oraz komunikacyjny - informuje stocznia Siewiernaja Wierf. 

Korweta projektu 20385 zaprojektowana przez Centralne Morskie Biuro Konstrukcyjne "Ałmaz" jest jedną z dwóch jednostek zamówionych przez resort obrony Rosji dla Floty Pacyficznej. Griemiaszczij ma 2 500 ton wyporności, 106 metrów długości oraz 13 metrów szerokości. Jednostka osiąga prędkość 27 węzłów a jej zasięg wynosi około 4 tysiące mil morskich. Griemiaszczij będzie pierwszym okrętem wojennym we Flocie Pacyficznej, który przenosić będzie pociski manewrujące Kalibr. Na uzbrojenie tej korwety składać się mają ponadto armata morska AK-100 kal. 100 mm, dwa systemy artyleryjskie obrony bezpośredniej AK-630, wyrzutnie torped, a także systemy przeciwokrętowe P-800 Oniks. Z pokładu tej jednostki operować ma ponadto śmigłowiec Ka-27, przystosowany do prowadzenia działań przeciwko okrętom podwodnym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl