Trzaskowski obiecywał renesans zasłużonych klubów sportowych. Znany dziennikarz mówi "sprawdzam"

"Renesansowy" stadion Marymontu (zdjęcie z 2016). Obecnie zamknięto też drugą trybunę / fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

"Będziemy walczyli o renesans klubów takich jak Marymont czy Sarmata" - takie słowa rok temu wypowiedział podczas pierwszej debaty kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Po roku okazuje się, że stadion Marymontu został zamknięty, a wolska Sarmata musi grać na Bemowie.

O obietnicach prezydenta Trzaskowskiego, danych podczas debaty na stadionie Legii Warszawa, przypomniał znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Od dwóch lat jest on także działaczem sportowym, związanym z grającym w niższych ligach klubem KTS Weszło Warszawa. Jego zespół rozgrywał mecze na stadionie na Marymoncie, stąd Stanowski dobrze orientuje się w sytuacji mniejszych stołecznych klubów.

Panie Prezydencie Trzaskowski, dokładnie rok temu powiedział Pan: "Będziemy walczyli o renesans klubów takich jak Marymont czy Sarmata". Chciałbym zapytać, jak postępuje ten renesansowy projekt? Stadion Marymontu właśnie zamknięto, Sarmata gra na Bemowie... Dzieje się coś?

- zapytał na Twitterze Stanowski.

RKS Marymont i Sarmata to jedne z najstarszych klubów sportowych w Warszawie i na Mazowszu. Pierwszy powstał w 1911 roku, drugi w 1921. Ich historia to wiele sukcesów, nie tylko w sekcji piłki nożnej, lecz w obecnych latach nie działające - jak Marymont, lub "zmartwychwstałe", jak Sarmata. 

Na stadionie Marymontu Warszawa rozgrywanych była duża część meczów niższych lig piłkarskich oraz Pucharu Polski (w obecnej edycji zdarzało się, że grano tam kilka meczów tego samego dnia). Tymczasem na zaniedbanym obiekcie nadzór budowlany zamknął jedyną trybunę ze względów bezpieczeństwa. Druga nie była użytkowana od lat, ze względu na jej tragiczny stan.

Nie będę tu pisał o historii stadionu, nie będę wspominał, że to na nim debiutowali w juniorskich reprezentacjach kraju Zbigniew Boniek i Zinedine Zidane. To wszystko dziś nieważne. Istotniejsze jest, że Warszawa, w której jest boisk tyle, co kot napłakał, a boisk otoczonych trybunami w zasadzie nie ma, doprowadziła do sytuacji, w której nadzór zamyka trybunę, by nikomu nie stała się krzywda. Jest to dla gospodarza - czyli zarządców Warszawy - zwyczajny wstyd, a może i nawet hańba

- napisał w tym tygodniu Krzysztof Stanowski.

W komentarzach do emocjonalnego wpisu redaktora Stanowskiego pojawiają się skargi odnośnie także innych obiektów w stolicy oraz działalności Rafała Trzaskowskiego:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl