USS Oregon ochrzczony

/ wikipedia.eng. / public domain

  

W stoczni General Dynamics Electric Boat (GDEB) w Groton Connecticut miała w sobotę miejsce uroczystość ochrzczenia okrętu podwodnego typu Virginia "USS Oregon", który wkrótce trafić ma na wyposażenie do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (US Navy).

Złożenie zamówienia na budowę USS Oregon miało miejsce w roku 2014, samo zaś położenie stępki odbyło się w roku 2017. Wprowadzenie na służbę tej jednostki zaplanowano na jesień 2020 roku.

USS Oregon jest już 20 okrętem podwodnym typu Virgina oraz drugim z III partii zamówionych przez US Navy.  Okręty klasy Virginia mogą operować w strefie przybrzeżnej jak i na głębokich wodach. Wykorzystywane mogą być w działaniach przeciwko innym okrętom podwodnym i nawodnym. Dzięki możliwości przenoszenia pocisków manewrujących, są w stanie atakować punktowe cele naziemne. Mogą również służyć wsparciu misji specjalnych, dzięki możliwości transportowania oddziałów specjalnych. Uzbrojenie stanowi dwanaście przeciwokrętowych pocisków manewrujących AGM-84/RGM-84/UGM-84 Harpoon bądź taka sama liczba rakiet manewrujących dalekiego zasięgu Tomahawk, odpalanych z dwóch sześcioprowadnicowych modułów VPM oraz torpedy Mark 48 wystrzeliwane z czterech wyrzutni.

Jednostkę napędową stanowi S9G Next Generation Reactor - jądrowy reaktor wodno-ciśnieniowy. Okręt osiąga prędkość 25 węzłów, może operować na głębokości do 800 m. Załogę stanowi 134 marynarzy i oficerów. Okręty podwodne typu Virginia Block IV charakteryzują się wprowadzeniem usprawnień, które umożliwiają dłuższy czas operowania, przy krótszym czasie serwisowania. Podczas eksploatacji tych jednostek, mającej trwać kilkadziesiąt lat, zaplanowane są jedynie trzy główne przeglądy.  
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl