Szydło o kompromitacji Wałęsy

To brak szacunku dla tych, którzy żyją, i dla pamięci zmarłego wybitnego Polaka – oceniła Beata Szydło (PiS) słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy na temat Kornela Morawieckiego.

zdjęcie ilustracyjne
facebook.com/PlatformaObywatelska

Była premier, europosłanka, goszcząc dziś w Małopolsce, była pytana przez dziennikarzy o wypowiedź Lecha Wałęsy na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Wałęsa, jako gość specjalny wydarzenia, powiedział, że wybaczył Kornelowi Morawieckiemu, szefowi Solidarności Walczącej, bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”.

- A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda – powiedział Wałęsa.

Beata Szydło skomentowała, że wypowiedź Wałęsy „nie mieści się w głowie i jest oburzająca”.

- Dzień po pogrzebie takie słowa z ust byłego prezydenta to po prostu żal. Jest mi bardzo przykro, że doczekaliśmy takich czasów

– mówiła była premier. Dodała, że „jest to brak szacunki i dla tych, którzy żyją, i przede wszystkim brak szacunku dla pamięci zmarłego i tak wybitnego Polaka”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szydło #Wałęsa #Kornel Morawiecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo