Taniec – nowa forma rozrywki dla seniorów

zdjęcie ilustracyjne / ArtTower / pixabay

  

Nowa forma aktywności dla seniorów – taniec, to odskocznia od życia dnia codziennego. Seniorzy coraz chętniej decydują się na naukę w szkołach tańca by popracować nad swoją kondycją czy miło spędzić czas wolny.

Ludzie starsi często szukają miejsc, w których mogą poznać kogoś nowego, nowych ludzi, porozmawiać, wymienić opinie, a nawet spotkać swoją drugą bądź pierwszą miłość. Chętnie podejmują nowe znajomości z ludźmi nie zawsze w swoim wieku. Dlatego szkoły tańca to idealne miejsce na rozrywkę, relaks czy spędzanie czasu wolnego dla seniorów.

Taniec pomaga ludziom w każdym wieku może również okazać się idealną formą rehabilitacji. Ćwiczenia taneczne to idealny lek antydepresyjny oraz sposób na przedłużenie młodości. Taniec pomaga zwalczać stres i przyczynia się do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia, które dają radość i chęć do życia.

Najważniejsze jednak przy rozpoczynaniu takiej formy aktywności jest wybór dobrego instruktora, który weźmie pod uwagę wszystkie predyspozycje i dostosowuje do nich aktywność. Zły wybór instruktora może być przyczyną kontuzji, a przecież taniec jest najmniej kontuzyjnym sportem.

Przed rozpoczęciem zajęć tanecznych dobrze jest sprawdzić kadrę instruktorów, przeczytać CV sprawdzić gdzie wcześniej uczyli. Dobrze jest też sprawdzić ogólne warunki panujące w szkole.

Nieodpowiednia kadra instruktorska nie zwraca uwagi na trzymanie poprawnie sylwetki podczas nauki. Może nie zwracać uwagi na to, aby były zamknięte żebra czy rozciągnąć odcinek lędźwiowy. Trenując tak w złej postawie przez pół roku czy rok mogą rozboleć plecy.

Instruktor powinien zadbać o to, aby nasze ciało było przygotowane do treningu, przeprowadzić serię ćwiczeń rozgrzewających.

Dużą popularnością wśród seniorów w wyborze tańca cieszą się warsztaty z: flamenco, latino oraz walca wiedeńskiego i angielskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lifestyle.newseria.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skończył się załadunek na misję w Libanie

zdjęcie ilustracyjne, / szczecin.tvp.pl,

  

Zakończył się w szczecińskim porcie załadunek na statek pojazdów wojskowych, które zostaną przetransportowane w rejon misji ONZ w Libanie.

O zakończeniu załadunku sprzętu poinformował oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina kapitan Błażej Łukaszewski.

Załadunek z Nabrzeża Czeskiego w Porcie Szczecin rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Do Libanu popłynie m.in. 13 Rosomaków, 7 Hummerów i 15 specjalistycznych pojazdów zabezpieczenia. Pojazdy specjalnie na misję ONZ pomalowane na biało będą służyć żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

I Polski Kontyngent Wojskowy sformowany do udziału w misji w Libanie wyleci 10 listopada z lotniska w Goleniowie. Cztery dni wcześniej w koszarach 12. Brygady Zmechanizowanej planowane jest jego uroczyste pożegnanie.

Jak poinformował Łukaszewski dowódcą I zmiany PKW Liban będzie dowodzący 3. batalionem piechoty zmotoryzowanej w Stargardzie ppłk Paweł Bednarz. Ponad 200 żołnierzy pozostanie na misji pół roku. Następnie ich zadanie przejmie na kolejne pół roku równie liczna II zmiana.

Zadanie sformowania obu zmian PKW Liban otrzymała 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Kontyngenty powstają na bazie 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu. W ich skład wejdą również specjaliści m.in. łączności, logistyki i spraw personalnych z innych jednostek wojskowych.

W Libanie Polacy będą przede wszystkim wspólnie działać z irlandzkimi oraz węgierskimi żołnierzami (I zmiana PKW wejdzie w skład irlandzkiego batalionu).

Wojsko Polskie po 10 latach nieobecności, powraca do udziału w misji budowania pokoju i bezpieczeństwa w Libanie w ramach mandatu ONZ jako Tymczasowe Siły ONZ w Libanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl