W dniu pogrzebu K. Morawieckiego - posty o "cyrku propagandowym". Tak pisali niektórzy dziennikarze...

Śp. Kornel Morawiecki / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Kornela Morawieckiego. Niestety, nawet w takiej chwili nie wszyscy zachowali się godnie. Przed szereg wyszli dziennikarze, którym nie podobał się państwowy charakter uroczystości. Swojego niezbyt przychylnego komentarza nie omieszkali jednak opatrzeć słowem - "cyrk".

Kornel Morawiecki spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb, w którym uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda, miał charakter państwowy. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego został pożegnany z udziałem asysty wojskowej.

Wcześniej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego została odprawiona msza pogrzebowa. W nabożeństwie, poza szefem rządu z rodziną, uczestniczyli m.in. prezydent Duda, marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremierzy Jarosław Gowin i Piotr Gliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska. Obecny był też premier Czech Andrej Babisz.

Trudno uwierzyć, ale nie wszyscy potrafili uszanować pożegnanie jednego z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej. W mediach społecznościowych pojawiły się naprawdę oburzające wpisy.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Jacek Harłukowicz formę pożegnania śp. Kornela Morawieckiego nazwał "cyrkiem". Na Twitterze pytał, czy podobne ceremonie pogrzebowe będą organizowane dla wszystkich posłów.

Niestety, Harłukowicz nie był jedyną osobą, która o uroczystościach żałobnych i pogrzebowych przywódcy Solidarności Walczącej per "cyrk".

Eliza Michalik wyraziła w mediach społecznościowych wyraźne zdziwienie tym, że uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego... transmitowała stacja TVN 24. Oprócz tego, padły słowa - "propagandowy cyrk".

Niektórzy powiedzieliby, że brakować może już tylko wypowiedzi Tomasza Lisa.

Redaktor naczelny "Newsweeka" nie mógł odpuścić sobie takiej okazji i - w trochę innym tonie - przypomniał o "nieskończenie większych zasługach" Lecha Wałęsy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoski kurort oferuje bezpłatne wakacje w podziękowaniu za walkę z pandemią

/ Morningfrost at it.wikipedia / Public domain

  

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud.

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle, nazywając te osoby „aniołami”.

„By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku” - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: „Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy”.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts