Stanisław Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Nie przeszkadza to jednak samorządowcom z Pomorza w popieraniu kontrowersyjnego posła, obecnie kandydata na senatora. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyjechali dziś do Koszalina, by na konferencji prasowej udzielić poparcia Gawłowskiemu.

"Gawłowski jest gwarantem tego, że kwestie związane z ochroną klimatu, ochroną czystości wód będą realizowane w sposób przyjazny i człowiekowi, i naszej ziemi. Staszku, trzymam za ciebie kciuki"

– powiedziała Dulkiewicz.

Karnowski dodał, że Gawłowski jest przykładem człowieka, który pracując w administracji centralnej, jego zdaniem, świetnie współpracował z samorządami. Dulkiewicz dodała, że z Karnowskim przyjechała do Koszalina pociągiem i sami przekonali się, jak długo trwa podróż do "nie bardzo odległych miast". Jej zdaniem Gawłowski będzie w parlamencie działał na rzecz usprawnienia połączenia kolejowego między Koszalinem a Gdańskiem oraz dokończenia S6.

Gawłowski poinformował, że w sprawach infrastruktury i rozwoju północnej Polski konieczna jest współpraca samorządów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Jednocześnie dodał, że "inicjatywa musi być zawsze po stronie rządu i region Polska północna nie może być pomijany w realizacjach różnych zadań rządowych". Padły także słowa o "odsunięciu PiS od władzy".

"Wspólnie, razem, po odsunięciu PiS-u od władzy, jestem przekonany, że te cele infrastrukturalne uda się zrealizować"

– powiedział poseł PO i kandydat na senatora.

Gawłowski – były wiceminister środowiska i były sekretarz generalny PO – kandyduje do Senatu z własnego komitetu w okręgu koszalińskim (okręg nr 100). Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata w tym okręgu. Nie wystawiły go także "Lewica" i PSL-KP. Zrobiło to natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatem na senatora tej partii jest dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Nieckarz. Z własnego komitetu startuje również lekarz Krzysztof Berezowski.