TVP Info opublikowała nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

"Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie, święta ku*wa. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek... rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił ku*wa jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem"' – mówi Neumann o „zasadach” w PO.

W innym miejscu kpi z wyborców.

Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia - przekonuje Neumann.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zapowiedziała, że ponownie przyjrzy się sprawie sprzedaży działki w Tczewie. To o niej między innymi mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann z lokalnym działaczem PO z Tczewa.

Sprawę w swoje ręce bierze Patryk Jaki. Europoseł zapowiedział, że przetłumaczy "taśmy Neumanna" dla posłów Parlamentu Europejskiego.

"Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki "Taśm Neumanna" dla wszystkich w PE, aby zrozumieli dlaczego w PL potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Specjalną paczkę dostanie z pozdrowieniami Frans Timmermans, bo szef klubu POKO „gwarantował”, że Sądy zrobią tak jak on chce"

- napisał Jaki.