Amerykański prezent dla Putina

  

Nabiera tempa procedura impeachmentu Donalda Trumpa, wszczęta przez kongresmenów. Prezydent USA miał naciskać na prezydenta Ukrainy, by w zamian za pomoc wojskową ujawnił haki na syna jego kontrkandydata robiącego interesy nad Dnieprem.

Przez szum informacyjny trudno stwierdzić, jak było naprawdę. Jedno jest pewne – zarówno prezydent USA, jak i opozycyjni demokraci (i część republikanów) wciągnęli Ukrainę w wewnętrzny amerykański konflikt polityczny. W tej sytuacji cokolwiek zrobi nowy prezydent Ukrainy, zostanie to uznane przez jedną lub drugą stronę za afront i mieszanie się w wewnętrzne sprawy USA. Przed komisjami Izby Reprezentantów zeznawał już Kurt Volker, specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy, który w związku z kryzysem podał się do dymisji. Putin nie mógł sobie wyobrazić lepszego prezentu.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts