Lewandowski w finale, rekord świata Dalilah Muhammad

Marcin Lewandowski w dobrym stylu awansował do finału biegu na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Po niezwykle zaciętym finiszu wygrał drugą serię półfinałową, a jego czas 3.36,50 okazał się najlepszy na tym etapie rywalizacji. Wydarzeniem dnia był w Katarze występ Dalilah Muhammad. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro ustanowiła rekord świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Jej wynik to 52,16.

Marcin Lewandowski
fot. pzla

Poprzedni najlepszy rezultat również należał do niej i był o 0,04 s gorszy. Muhammad poprzednio rekordowy czas osiągnęła w trakcie lipcowych mistrzostw USA. Wówczas z tabel wymazała 16-letni wynik Rosjanki Julii Pieczonkiny.

W piątek z Amerykanką walkę była w stanie nawiązać tylko jej rodaczka Sydney McLaughlin, która ostatecznie była gorsza o zaledwie 0,07 s. Z brązowego medalu cieszyła się Jamajka Rushell Clayton - 53,74.

Rekord świata Dalilah Muhammad

Marcin Lewandowski awansował do finału biegu na 1500 m, a jego czas 3.36,50 okazał się najlepszy na tym etapie rywalizacji. Do finału kwalifikowało się bezpośrednio po pięciu najlepszych z dwóch serii oraz pozostałych dwóch najszybszych zawodników. Lewandowski długo trzymał się z tyłu stawki. Jeszcze po 1200 m był 10. Końcówka w jego wykonaniu była jednak imponująca. Finał tej konkurencji odbędzie się w sobotę.

Znakomity bieg Marcina Lewandowskiego

 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dalilah Muhammad #Marcin Lewandowski #lekkoatletyka

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo