Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Na zniesieniu wiz do USA zyska też rynek lotniczy. "To jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku"

Prezydent USA Donald Trump ogłosił dziś, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego. - To jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku dla rynku lotniczego w Polsce - powiedział wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że daje to zielone światło LOT-owi do uruchomienia kolejnych połączeń za Atlantyk.

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/ThePixelman

Prezydent USA Donald Trump poinformował dzisiaj dziennikarzy, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego. Kilkanaście dni temu podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że w temacie zniesienia wiz dla Polaków "wszystko zostało już załatwione".

"Dzisiaj LOT przewozi między Polską i USA ponad pół miliona pasażerów, docierając na lotniska w Nowym Jorku: JFK i Newark oraz w Chicago, Los Angeles i Miami"

- wskazał Wild.

Dodał, że wyczekiwane od lat zielone światło dla zniesienia wiz to bardzo dobra wiadomość, która oznacza możliwość uruchamiania przez LOT kolejnych połączeń do USA oraz perspektywę znaczącego wzrostu liczby pasażerów i dalszego rozwoju narodowego przewoźnika.

Wild zwrócił ponadto uwagę, że ruch do USA jest również bardzo istotny z punktu widzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. CPK to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo ok. 100 mln.

Prezes LOT Rafał Milczarski niedawno zapowiadał w mediach, że po zniesieniu wiz narodowy przewoźnik uruchomi nowe kierunki do USA. W czerwcu LOT zainaugurował połączenie z Warszawy do Miami na Florydzie. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Polska #USA #wizy #LOT #linie lotnicze

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo