Do USA bez wiz. Prezydent Donald Trump podpisał zgodę

Prezydent USA Donald Trump poinformował dzisiaj dziennikarzy, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego. Kilkanaście dni temu podczas spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że w temacie zniesienia wiz dla Polaków "wszystko zostało już załatwione".

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Zapytany podczas briefingu prasowego 23 września, kiedy Polacy będą mogli przyjeżdżać do USA bez wiz, prezydent Trump odpowiedział: "w bardzo krótkim czasie będzie to możliwe, jeżeli zostaną wszystkie dane potwierdzone".

"Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale z tego co wiem, co mówiła mi Georgette (Mosbacher) ten wskaźnik został osiągnięty i bardzo szybko teraz to się wydarzy, za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca"

- powiedział prezydent USA.

Jeżeli chodzi o program Visa Waiver wszystko zostało już załatwione. Polacy kochają Stany Zjednoczone, Amerykanie kochają Polskę i Polaków

- zadeklarował prezydent USA Donald Trump podczas spotkania z prezydentem RP Andrzejem Dudą 23 września.

Program Visa Waiver - bezwizowego wjazdu do Stanów Zjednoczonych - był jednym z głównych tematów rozmów prezydentów.

24 września prezydent Andrzej Duda, po spotkaniu w Waszyngtonie z amerykańskim przywódcą powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż stosowne wymagania zostały przez Polskę spełnione i droga do programu bezwizowego prawdopodobnie staje dla nas otworem. Prezydent dodał, że być może jeszcze przed końcem roku udałoby się, żeby wiz do USA nie było.

"To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi, bo to koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione"

- oświadczył Andrzej Duda.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wizy #USA #Donald Trump

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo