Jak Polacy reagują na polityków PiS? Lichocka: "Oddźwięk jest niesamowity"

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

"Jeśli dobry czas dla Polski, który zaczął się w roku 2015 ma trwać, trzeba koniecznie iść na wybory i zagłosować na PiS" - mówiła dziś w Zgierzu Joanna Lichocka, liderka listy PiS w wyborach do Sejmu z okręgu sieradzkiego (nr 11).

Posłanka wraz z innymi kandydatami z listy PiS odwiedziła dziś targowiska w Łowiczu i Zgierzu, gdzie rozmawiała z kupującymi oraz sprzedającymi. Jak mówiła, to kolejne spotkania z Polakami, podczas których działacze rządzącego ugrupowania namawiają do głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych na kandydatów PiS.

"To jest bardzo ważne, żeby iść na wybory i zagłosować na listę numer dwa. Jeśli ten dobry czas dla Polski, który zaczął się w roku 2015 ma trwać, jeżeli ta dobra pora dla polskich rodzin ma być utrzymana, trzeba koniecznie iść na wybory i koniecznie zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość"

– mówiła Lichocka podczas briefingu w Zgierzu.

Podkreśliła, że głos oddany na inne niż PiS ugrupowanie, jest zagrożeniem kontynuowania polityki zmieniającej polską rzeczywistość.

"Każdy głos oddany na inną listę oznacza, że może nie być programu Rodzina 500 plus, wsparcia dla seniorów, ani mądrego rozwoju polski"

– tłumaczyła liderka listy w okręgu nr 11.

Nawiązując do trwającej kampanii wyborczej zapewniła, że w bezpośrednich rozmowach z wyborcami widać, jak dobrze w jej opinii Polacy rozumieją istotę dobrej zmiany.

"Oddźwięk jest niesamowity. Tylko nieliczne osoby odmawiają przyjęcia naszych ulotek i kaczuszek, które tu rozdajemy. Ludzie rozumieją istotę dobrej zmiany, mówią: zawsze trzymamy za PiS. Bo to właśnie Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że jest wiarygodną, dobrą partią, która chce normalnego rozwoju Polski. To są proste rzeczy"

– przekonywała Lichocka.

Zwracając się bezpośrednio do wyborców podsumowała, że w nadchodzących wyborach jest jedna zasada, by głosować "na kogo tylko chcemy, pod warunkiem, że z listy PiS".

Ósmy na liście PiS poseł Marek Matuszewski przyznał, że Zgierz cały czas potrzebuje kolejnych inwestycji. Wskazał, że wśród jego punktów programowych jest m.in. utylizacja znajdującego się na terenie miasta składowiska z niebezpiecznymi odpadami i przywrócenie tramwaju ze Zgierza do Łodzi.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów oraz 100 senatorów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koleje opóźnienie obrad szczytu UE

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Rozpoczęcie dzisiejszych obrad unijnych przywódców na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli w gronie 27 państw kolejny raz zostało odłożone. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotykał się tego dnia w południe z płatnikami netto, w tym Francją i Niemcami.

Osobne spotkanie mają w szerokim gronie kraje polityki spójności, w którym bierze również udział premier Mateusz Morawiecki. Później - jak twierdzą dyplomaci - możliwe są też rozmowy w gronie Grupy Wyszehradzkiej.

Szef Rady Europejskiej dotychczas nie przedstawił nowego dokumentu negocjacyjnego dotyczącego budżetu UE na lata 2021-2027, choć część liderów mówiła, że obecna propozycja jest dla nich nie do zaakceptowania.

Aby przełamać impas Michel spotkał się o godz. 12:00 z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także przywódcami tzw. oszczędnej czwórki, czyli Holandii, Dani, Szwecji i Austrii. Państwa te najmocniej domagają się redukcji unijnej kasy do poziomu 1 proc. Dochodu Narodowego Brutto (DNB) UE.

Część przywódców nie wykluczała wchodząc do budynku Rady Europejskiej, że konieczny będzie jeszcze jeden szczyt, by wypracować kompromis w sprawie wieloletniego budżetu UE.

"Próbujemy przekonywać kilka mniejszych krajów UE. Nie wiem, czy to się uda podczas tego posiedzenia Rady Europejskiej, jeśli nie, to czekają nas kolejne. My na pewno będzie twardo bronić naszych interesów"

- zapewniał premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts