Vega przeprasza B. Misiewicza i wyznaje: "jestem katolikiem, żałuję, że zapędziłem się w agresji". O co mu chodzi?

Patryk Vega znów uaktywnił się na Facebooku. Tym razem opublikował "dramatyczny" wis / fot. mat.pras.

  

Patryk Vega opublikował w nocy z czwartku na piątek w mediach społecznościowych nietypowe oświadczenie. "Jestem katolikiem, żałuję że zapędziłem się w agresji" - wyznaje reżyser "Polityki" i... przeprasza "za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu".

"Polityka" Patryka Vegi miała być hitem, a zarazem filmem, który wstrząśnie polską debatą publiczną, wpisując się w przedwyborczą gorączkę.

 Niestety, wbrew hardym zapowiedziom reżysera, film okazał się klapą i przeszedł bez większego echa:

Ponaddwugodzinny seans luźno powiązanych ze sobą wątków, przeplatany łzawymi wstawkami na temat opłakanego stanu moralnych kręgosłupów polityków i ciężkiego losu polskiego wyborcy, który jest skazany na losowanie między dżumą a cholerą. Patryk Vega w „Polityce” nie tylko nie odkrywa Ameryki, ale dosłownie torturuje widza żonglerką znanych i oklepanych legend rodem z ulicy Wiejskiej. Najwidoczniej „król box office’u” tak bardzo zapędził się w zbijaniu kasy na filmowej sensacji, że jakość ustąpiła miejsca ilości.

- pisała o "Polityce" recenzentka portalu niezalezna.pl.

Najwidoczniej jednak Patryk Vega nie przywykł do takiej sytuacji i postanowił przypomnieć o sobie za pomocą "dramatycznego" wpisu w mediach społecznościowych:

Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła Filmu jest jedynie wizją artystyczną. Wyrażam ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowałem rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza.

 - pisze Patryk Vega, choć... już na etapie dystrybucji kinowej filmu, na jego końcu pojawia się podobne oświadczenie. A jednak reżyser idzie dalej:

Jestem katolikiem, żałuję że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu.

- kończy swój wpis reżyser "Polityki".

O co więc chodzi? Może wreszcie Patryk Vega przestraszył się konsekwencji prawnych zapowiadanych swego czasu przez byłego wiceministra obrony narodowej w kontekście "Polityki"...? Przecież jeszcze niedawno mówił, że ma "zegarek, który jest wart dwa razy tyle co pozew Bartłomieja Misiewicza" i w związku z tym nie czuje się zaniepokojony. O co mu tak naprawdę chodzi? Tego nie wie nikt, ale internauci nie dają za wygraną i prezentują własne teorie:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Generał-celebryta, były członek PZPR... Hołownia zaprezentował kolejnego współpracownika!

Mirosław Różański (z prawej) / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Szymon Hołownia konsekwentnie ogłasza nazwiska swoich bliskich współpracowników. Tym razem ujawnił, że za zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi odpowiadał będzie generał Mirosław Różański, były dowódca generalny polskich sił zbrojnych, w przeszłości członek PZPR.

Generał Mirosław Różański był dowódcą generalnym polskich sł zbrojnych w latach 2015-2016. Redaktor Dorota Kania już w 2017 roku mówiła o jego przeszłości w "Końcu Systemu" na antenie Telewizji Republika:

Został powołany do wojska w 1982 roku. Trwający wówczas stan wojenny nie zraził go do armii, wręcz przeciwnie. Rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

[polecam:https://niezalezna.pl/96183-kim-sa-generalowie-którzy-wywoluja-bunt-kolejna-kasta-która-sie-broni]

Różański wielokrotnie okazywał niechęć wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości. Pojawił się nawet na festiwalu organizowanym przez fundację Jerzego Owsiaka, a tam straszył wojną, jaką ma zgotować naszemu krajowi "skłócony z wszystkimi" PiS.

- Jeśli nasz kraj dalej będzie dzielony przez polityków, którzy do tego źle traktują naszych sąsiadów i jeśli nasz potencjał gospodarczy będzie obniżany, to wojna tutaj też może nastąpić, tak jak na Ukrainie. To jest rzecz, na którą mamy wpływ. Każda wojna jest bowiem kontynuacją polityki państwa. To politycy tworzą niebezpieczne sytuacje i oni swoją polityką generują napięcie. Zła polityka przeradza się w konflikt zbrojny. A to my mamy wpływ na to, kto nami rządzi

- mówił. 

[polecam:https://niezalezna.pl/237341-szokujace-slowa-gen-rozanskiego-nie-podobaja-mu-sie-bazy-usa]Później nie podobały mu się amerykańskie bazy w Polsce. "Utworzenie stałej bazy USA w Polsce przywołując porozumienia NATO-Rosja z Paryża (1997) w aspekcie przełamania jego zapisów, w moim przekonaniu zwolni Rosję z przestrzegania przedmiotowego dokumentu, a to już potęguje zagrożenie naszego bezpieczeństwa" - pisał w 2018 roku. Te słowa były szef MON Antoni Macierewicz nazwał "prorosyjską propagandą szkodzącą Polsce".

[polecam:https://niezalezna.pl/268827-zbrojne-ramie-tuska-im-blizej-powstania-fort-trump-tym-czesciej-slychac-jego-krytykow]

Teraz okazało się, że generał Różański chce aktywnie zaangażować się w politykę. Szymon Hołownia poinformował, że Różański będzie koordynował pracami jego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Generał-celebryta będzie pomagał kandydatowi-celebrycie. 

- Panie generale, jestem dumny, że mogę z panem pracować 

- napisał na Twitterze Hołownia. 

Jedno jest pewne - ten współpracownik budzi mieszane uczucia 

O tym, kim są współpracownicy Szymona Hołowni, pisze również redaktor Dorota Kania w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie". Warto przeczytać i poznać fakty!

[polecam:https://niezalezna.pl/306830-nowa-jakosc-czy-petru-bis-ujawniamy-kim-sa-ludzie-z-zaplecza-kandydata-holowni] 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts