"Wielkie pożegnanie wielkiego wojownika"

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

- To będzie wielkie pożegnanie wielkiego wojownika, wolnego Polaka, który bardzo konsekwentnie walczył o naszą wolność i był w tym niesłychanie konsekwentny i twardy - powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka o jutrzejszym pogrzebie Kornela Morawieckiego.

Zdaniem Joanny Lichockiej Kornel Morawiecki, "to taka postać, o której nasze dzieci z radością będą się uczyć z podręczników historii".

"Wolny Polak, spadkobierca tradycji rycerskiej Rzeczpospolitej"

- powiedziała w TVP1.

Dodała, że ludzie proszą ją o przekazywanie kondolencji premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

"Na przykład na konferencji posłów PiS w Wieluniu proszono mnie, aby przekazać słowa kondolencji od pań, które przyszły na spotkanie, od pana, który przy wyjściu mnie poprosił, aby przekazać premierowi wielkie wyrazy kondolencji".

Dziś trumna z ciałem zmarłego w poniedziałek marszałka seniora Kornela Morawieckiego zostanie wystawiona w Sali Kolumnowej w Sejmie. O godz. 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie wyruszy kondukt żałobny z trumną z ciałem marszałka seniora, przejdzie do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie o godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie. Do udziału w kondukcie są zaproszone wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Księga będzie dostępna także w czwartek w godz. 9-19.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarło 6-tygodniowe dziecko z Covid-19

/ pixabay.com

  

Z powodu koronawirusa w Connecticut zmarło sześciotygodniowe niemowlę - poinformował gubernator tego stanu Ned Lamont. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na świecie.

Dziewczynka trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się jej uratować. We wtorek wieczorem test wykazał, że dziecko ma koronawirusa.

"To wirus, który bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. To pokazuje jak ważne jest pozostanie w domu i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi"

- stwierdził gubernator Connecticut.

Lamont poinformował w środę o kolejnych 19 zgonach chorych z Covid-19 w Connecticut. Łącznie w położonym w pobliżu Nowego Jorku stanie zmarły już 85 zakażone osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts