Spotkanie nagrane zostało w Tczewie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Neumann, wraz z lokalnymi działaczami Platformy, rozmawia o kandydatach tego ugrupowania w zbliżających się wyborach. Padają mocne słowa, m.in. o zarzutach, jakie mogą być postawione niektórym politykom. Ale nie tylko - w przypływie szczerości Neumann mówi, co sądzi o Tczewie i jego mieszkańcach.

"Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę"

- mówi Neumann.

Sprawdziliśmy, ile głosów Sławomir Neumann zdobył w Tczewie przed czterema laty. Okazuje się, że miał całkiem wysokie poparcie!

W 2015 roku w Tczewie było 45 844 uprawnionych do głosowania. Oddano 22 641 ważnych głosów, z czego najwięcej zdobyła Platforma Obywatelska, która w tym mieście uzyskała wynik 34,22 procent głosów. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce z wynikiem 33,06 procent.

Przejdźmy jednak do wyników indywidualnych. Okazuje się, że Sławomir Neumann, który był "dwójką" na liście Platformy Obywatelskiej zdobył 2029 głosów, co stanowiło 8,96 procent wszystkich głosów oddanych w Tczewie. Więcej głosów zdobyli tylko Jan Kulas z PO (2483) i Kazimierz Smoliński z PiS (4022).

Kolejne wybory parlamentarne już 13 października. Czy tym razem Neumann będzie mógł liczyć w tym mieście na równie wysokie poparcie?

Przypominamy jeszcze dość osobliwy obrazek... W sierpniu 2015 roku to właśnie w Tczewie Sławomir Neumann lansował się na... Dniach Działkowca. Kurtyna...