Wulgarny wywód Neumanna o Tczewie. Szefowa Klubu „GP”: „To nas wszystkich obraża”

Sławomir Neumann / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

"To nas wszystkich obraża, to jest okropne" - tak o wypowiedziach Sławomira Neumanna dotyczących Tczewa i jego mieszkańców mówi z rozmowie z Niezalezna.pl przewodnicząca miejscowego Klubu Gazety Polskiej Maria Woźniak. Jak podkreśla, w mijającej kadencji pomoc Neumanna dla Tczewa była niemalże znikoma.

Najnowsze nagrania z udziałem szefa klubu parlamentarnego PO-KO Sławomira Neumanna opublikowała dziś TVP Info. Zrealizowano je w 2018 roku w Tczewie, na spotkaniu lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Na taśmach słyszymy, jak Neumann mówi o Tczewie i jego mieszkańcach: "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę".

"Takie słowa są oburzające. Ta pogarda, która niestety w Platformie jest była i będzie, to jest ich standard. To nas wszystkich obraża i jest to okropne. Ta wypowiedź potwierdza ten obraz, jak to wszystko wygląda, jaki mają stosunek do Was. Jest to bardzo świeże, ale już spotkałam znajomą, która wyraziła swoje przerażenie jego wypowiedziami"

- mówi w rozmowie z Niezalezna.pl Maria Woźniak, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Tczewie.

13 października odbędą się wybory parlamentarne, a Neumann jest "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w okręgu, obejmującym także Tczew. Czy wyborcy zaufają mu po tak skandalicznych wypowiedziach?

"Ja myślę, że nie powinni mu zaufać. Myślę, że do pewnych osób to wreszcie dotrze i zrozumieją, że z tą partią nigdy nic Polska nie uzyska"

- dodaje Woźniak.

Zapytaliśmy szefową Klubu Gazety Polskiej, jako mieszkankę Tczewa, czy poseł Sławomir Neumann przez ostatnie cztery lata w jakikolwiek sposób działał na rzecz tego miasta.

"Zdecydowanie nie, nie udzielał się tutaj, pokazywał się ostatnio przed eurowyborami z panią Adamowicz. Nigdy w niczym nie pomógł, zresztą ludzie nie zwracają się do niego, tylko do pana posła Smolińskiego"

- podkreśla.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts