Minister o kolejnych „taśmach prawdy” PO. „Pogardzają ludźmi, zamiast ich reprezentować i im służyć”

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann jest głównym bohaterem nagrań, jakie opublikowane zostały dziś przez TVP Info. – To jest kolejny przykład, jak politycy Platformy Obywatelskiej traktują zwykłych ludzi, z jaką pogardą traktują ludzi. Polityk to misja, to służba, a tu mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają zamiast reprezentować i służyć ludziom – powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską minister Mariusz Błaszczak.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Nagrane spotkanie odbyło się w 2017 roku przed wyborami samorządowymi. Neumann, wraz z lokalnymi działaczami Platformy, rozmawia o kandydatach tego ugrupowania w zbliżających się wyborach. Przewodniczący klubu POKO w pogardliwy sposób mówi o Tczewie. W wulgarny sposób ocenia, że ma go dość.

To jest kolejny przykład, jak politycy Platformy Obywatelskiej traktują zwykłych ludzi, z jaką pogardą traktują ludzi. Polityk to misja, to służba, a tu mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają zamiast reprezentować i służyć ludziom

– powiedział w Radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak.

To nie pierwszy raz, pamiętamy taką serię ówczesnych ministrów z rządu PO-PSL, którzy z równą pogardą odnosili się do ludzi – to jest ta seria nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele”” – dodał minister obrony  narodowej.

Widać, że oni tacy są, to co można było usłyszeć z taśm prawdy to się potwierdza. Kolejny przykład takiego właśnie zachowania

– ocenił gość Katarzyny Gójskiej.

Minister Błaszczak zwrócił uwagę, że „ci ludzie przez 8 lat rządzili Polską, jaki jest bilans tych rządów dokładnie widzieliśmy".

 – Oni nie chcą i nie potrafią rządzić w odróżnieniu od Prawa i Sprawiedliwości. Udowodniliśmy przez ostatnie 4 lata, że potrafimy rządzić, że Polska może się rozwijać, że słuchamy ludzi i słyszymy co ludzie mają do powiedzenia. Przykłady takie pozytywne z rządów PiS są te wszystkie programy społeczne, to jest to wszystko co jest związane ze wsparciem dla emerytów, obniżony wiek emerytalny

– powiedział Błaszczak.

Przypomniał, że kiedy rządziła ekipa PO, gdzie Neumann był przewodniczącym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, to podwyższyli wiek emerytalny.

Kwestią taką bardzo jednoznacznie pokazującą jak rządzą ci, którzy dziś są w opozycji, jak rządzą w skali lokalnej jest to co dzieje się w Warszawie, to co jest związane z katastrofą ekologiczną, z brakiem przeciwdziałania temu przez prezydenta Warszawy Trzaskowskiego – dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Neumann #PO #nagranie #taśmy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo