Europosłanki Szydło i Rafalska ruszyły w objazd po Polsce. "Z naszych programów czerpią wszyscy"

Warto iść na wybory, to nasz obywatelski obowiązek, to wielka szansa, aby decydować o losach naszej ojczyzny – mówiła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podczas spotkania z seniorami w Mszczonowie (woj. mazowieckie). Na miejscu obecna była również europoseł Elżbieta Rafalska.

Twitter/@BeataSzydlo

W czwartek była premier Beata Szydło oraz była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wyruszyły w objazd po Polsce. Podczas spotkań z wyborcami przekonują do wzięcia udziału w wyborach i oddania głosu na kandydatów z listy nr 2. Najpierw odwiedziły cukiernię "Jarzyna" w Brwinowie, a następnie udały się do Mszczonowa na spotkanie w klubie seniora.

Dzisiaj na każdym spotkaniu wraz z panią Rafalską staramy się państwa przekonać, żeby jednak pójść do wyborów, bo myślę, że warto. To jest nasz obowiązek obywatelski, ale też wielka szansa, żeby każdy z nas z osobna mógł decydować o losach naszej ojczyzny, o naszych wspólnych losach, żeby podejmować decyzje. Wybory to jest ten najpiękniejszy akt demokracji, a więc skorzystajmy z niego 

- apelowała Szydło.

 

"A jak już państwo będziecie w lokalu wyborczym, to bardzo prosimy sięgnąć do listy, tam gdzie jest napisane Prawo i Sprawiedliwość, lista nr 2, znaleźć swojego kandydata i zagłosować. Wtedy będziemy mogli przez te kolejne cztery lata kontynuować wszystkie programy społeczne, które już rozpoczęliśmy" – dodała.

Była premier przypomniała, że mijają cztery lata od momentu, kiedy PiS rozpoczął wdrażanie swojego programu.

Taka była nasza idea, żeby z tych programów społecznych korzystać mogły wszystkie pokolenia

- mówiła. 

W tym kontekście wymieniła program 500 plus, a także te skierowane do osób niepełnosprawnych, program Senior plus, obniżenie wieku emerytalnego, a także 13 i 14 emeryturę.

 Obecna na spotkaniu Elżbieta Rafalska przywołała dane dotyczące polityki społecznej wobec osób starszych pod rządami PiS i poprzedników.

Na początku było to 30 mln zł na domy dziennego pobytu, od momentu kiedy zaczęło tę politykę realizować PiS mamy ostatnio 80 mln zł. Wyraźnie więc widać jaki wzrost nakładów nastąpił. Początkowo było to 99 domów seniora, a dzisiaj jest ich ok. 840

- wskazała.

B. minister apelowała również o udział w wyborach i do głosowanie na PiS. "Nasza partia to partia wiarygodna, która jak coś powiedziała w kampanii wyborczej, to to realizowała. Zrobimy to też w kolejnej kadencji, musicie nam dać po prostu szansę i o tę szansę prosimy. Idźcie na wybory" - podkreśliła europoseł Rafalska.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#Beata Szydło #Elżbieta Rafalska #dom seniora

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo