Polak blisko wielkiego osiągnięcia. Bartosz Zmarzlik 15 punktów od tytułu

/ zmarzlik.com

  

Tylko i aż 15 punktów brakuje Bartoszowi Zmarzlikowi do zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu. W sobotę ostateczną walkę o złoto Polak stoczy w Toruniu z mającymi jeszcze szanse Rosjaninem Emilem Sajfutdinowem i Duńczykiem Leonem Madsenem.

Przed ostatnią rundą tegorocznego cyklu żużlowej Grand Prix reprezentant Polski ma na koncie 118 punktów i jego przewaga nad kolejnymi w klasyfikacji Sajfutdinowem i Madsenem wynosi odpowiednio siedem i dziewięć punktów. To właśnie między tą trójką w najbliższą sobotę w Toruniu rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Zmarzlik wygrał 100 wyścigów Grand Prix. Jest 18. żużlowcem w historii, który to osiągnął

Maksymalnie w zawodach można wygrać siedem wyścigów i zdobyć tym samym łącznie 21 punktów. Gdyby któryś z rywali Zmarzlika wykazał się taką zdobyczą, Polak, by być absolutnie pewnym zwycięstwa w całym cyklu, musi na Motoarenie wywalczyć 15 punktów. Jednocześnie każda strata punktów przez rywali, będzie przybliżała Zmarzlika do ostatecznej wygranej. Gdyby wziąć pod uwagę ostatnie trzy sezony, w których Sajfutdinow i Zmarzlik mierzyli się w grodzie Kopernika, statystyka zdecydowanie przemawia za Polakiem. Pamiętać jednak trzeba jeszcze o trzecim w klasyfikacji Madsenie, który mimo, iż jako uczestnik GP na Motoarenie jeszcze nie startował, to wygrał na tym torze w lipcu tego roku turniej w ramach mistrzostw Europy. Fakty te zapowiadają zatem ciekawą i zaciętą walką o całe podium tegorocznej rywalizacji o miano najlepszego żużlowca na świecie. Rosjanin zapowiada:

Spróbuję go złapać i prześcignąć – to mój cel! Co prawda tracę kilka punktów do Bartka ale zobaczymy jak będzie. Naprawdę mam nadzieję, że będę lepszy i stanę na szczycie. Bartek i Leon są w tym roku bardzo mocni, ale ja muszę skupić się tylko na sobie i jechać z przodu. Mam cel i muszę do niego dotrzeć.

W Toruniu rozstrzygną się losy mistrzostwa świata

Nie są to jedyne emocje dla kibiców, którzy zdecydują się wybrać do grodu Kopernika. Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsce w ósemce całego cyklu, co gwarantuje stały udział w kolejnej jego edycji. Tutaj przed ważnym zadaniem staje dwóch kolejnych Polaków, szósty aktualnie Maciej Janowski (80 punktów) oraz siódmy Patryk Dudek (75). Przed rundą w Toruniu tuż za biało-czerwonymi, na ostatniej premiowanej pozycji jest Słoweniec Matej Zagar (74). Z kolei za nim jest jeszcze trzech chętnych do zapewnienia sobie udziału w Grand Prix 2020. Zaledwie jeden punkt mniej od Słoweńca ma świetnie znający toruński tor Australijczyk Jason Doyle (73), a nie bez szans na walkę są także kolejni w stawce Rosjanin Artiom Łaguta (69) oraz Duńczyk Niels-Kristian Iversen (66).

Pewne jest to, że niemal każdy bieg sobotniego, ostatniego tegorocznego turnieju cyklu Grand Prix może mieć dla któregoś z żużlowców decydujące znaczenie. Wagę tegorocznych zawodów na Motoarenie z pewnością podkreśla dodatkowo fakt, iż wszystkie dostępne bilety zostały sprzedane.

Początek rywalizacji na toruńskiej Motoarenie zaplanowano na godz. 19.00.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


5 osób wyleczonych w woj. kujawsko-pomorskim

/ pixabay.com

  

- W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowane są 73 osoby w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Dziś potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia, a liczba chorych wzrosła do 72. Pięciu z nich wyleczono - poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono dotychczas 72 zakażenia nowym koronawirusem. 63 chorych na COVID-19 jest w stanie dobrym, 4 w stanie średnim, a 5 osób wyzdrowiało.

Z danych przekazanych przez rzecznika wojewody wynika, że w jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest obecnie 5 osób, 3 są w stanie dobrym, a 2 w średnim. W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy leczonych jest 13 pacjentów. 12 jest w stanie dobrym, a jedna osoba w średnim.

Poprawił się stan jedynego pacjenta Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Kilka dni temu określany był jako ciężki, a obecnie jest średni. W toruńskim szpitalu zakaźnym także przebywa jeden zakażony pacjent — w stanie dobrym.

52 osoby objęte są kwarantanną domową. W tym 47 osób zakażonych bez poważnych objawów oraz 5 osób już wyleczonych, ale jeszcze mających zalecenie dotyczące przebywania w domu.

Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim jest niższa niż dobę temu — spadła z 79 do 73. Zwiększyły się również liczby osób na kwarantannie z 7 783 do 8143, ale spadła liczba objętych nadzorem epidemiologicznym — z 1614 do 1543.

W województwie dotychczas pobrano do badań 1807 próbek. Część wyników nie jest jeszcze znana. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts