W rok Trzaskowski przekazał więcej na LGBT, niż Gronkiewicz-Waltz... w trakcie całej kadencji

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Kwestię finansowania inicjatyw związanych z ruchem LGBT dogłębnie analizuje Ordo Iuris. Jak wynika z opublikowanego przez instytut raportu, środki płyną m.in. z Unii Europejskiej i od władz lokalnych. Wśród hojnych samorządów nie zabrakło Warszawy. Okazuje się, że prezydent Rafał Trzaskowski przekazał na tego typu wydarzenia więcej w jeden rok prezydentury, niż Hanna Gronkiewicz-Waltz w trakcie całej kadencji!

Ruch LGBT jest szeroko dotowany przez Unię Europejską. Od 2017 r. zaliczające się do niego organizacje otrzymały równowartość blisko 2 mln zł. Dofinansowanie otrzymała np. Kampania Przeciw Homofobii. Jeden z projektów przez nią koordynowanych został dotowany kwotą wynoszącą w przeliczeniu 670 tys. zł. Wiadomo ponadto o środkach publicznych, których ta organizacja nie uwzględniła w odpowiedziach na wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Komisja Europejska na swojej stronie internetowej podała, że KPH koordynowała projekt dotyczący „przestępstw motywowanych homofobią i transfobią”. Kwota jaką Komisja Europejska wsparła realizację projektu to 555 tys. euro (ok. 2,4 mln zł).

Kolejnym źródłem finansowania są samorządy. Instytut Ordo Iuris wziął pod lupę Warszawę, jako miasto, którego władze od lat są przychylne ideologicznym organizacjom należącym do ruchu LGBT. Jak wskazują, „przykładem wsparcia dla takich stowarzyszeń jest m.in. wprowadzenie w stolicy deklaracji LGBT, czy objęcie patronatem przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego „Parady Równości””.

Instytut podkreśla, że tendencja przejawia się również w podziale środków w programach grantowych.

"Z danych udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego zagwarantowano dla ruchu LGBT kwotę 876 tys. zł. Przekracza to sumę pieniędzy wydaną na tego typu organizację w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz"

- podaje szokujące dane Ordo Iuris.

Jako kolejny przykład stowarzyszenia wspieranego przez Urząd Miasta instytut podaje Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, którego jednym z założycieli jest Krzysztof Śmiszek, działacz partii Wiosna, w przeszłości związany z Kampanią Przeciw Homofobii.

"W latach 2018-2020 na działalność Towarzystwa przeznaczono w sumie 231 tys. zł z budżetu Warszawy. Prawie 100 tys. przekazane zostało, z kolei, na działalność organizacji Lambda Warszawa – jednego z partnerów warszawskiej „Parady Równości”. Ratusz zdecydował się także wesprzeć kwotą 155 tys. zł Fundację Edukacji Społecznej. Ta organizacja zajmuje się m.in. promowaniem edukacji seksualnej i preparatów antykoncepcyjnych wśród uczniów szkół"

- wskazuje instytut.

Miasto zawarło również liczne umowy ze stowarzyszeniami LGBT, na podstawie których przekazano środki na realizację projektów. Przykładowo, Lambda Warszawa w latach 2014-2018 otrzymała 545 tys. zł na realizację swoich projektów, m.in. wydarzeń towarzyszących „Paradzie Równości”. Niektóre organizacje korzystały też z udostępnionych przez miasto lokali. Należą do nich, chociażby, Kampania Przeciw Homofobii czy Fundacja Trans-Fuzja. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Ordo Iuris

Tagi

Wczytuję komentarze...


A w Brukseli mają czas... Pomysłów na wyjście z kryzysu brak, bo się nie dogadali

/ / By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Komisja Europejska nie przedstawiła dziś strategii wyjścia z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone przez państwa UE w związku z pandemią koronawirusa. Ma to się stać w innym terminie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, część krajów chciała konsultacji strategii.

Komisja miała dziś przyjąć szereg wytycznych, w których przedstawiłaby swoją wizję tego, jak państwa członkowskie powinny koordynować swoje działania, aby w odpowiednim czasie wyjść z tego okresu zamknięcia.

Część krajów była jednak sceptyczna wobec przedstawienia tej strategii, w momencie, gdy walka z pandemią w UE trwa.

- Włochy, Hiszpania, Austria, Belgia, Francja i Grecja zwróciły się do Komisji Europejskiej o możliwość przedyskutowania dokumentu oraz konsultacje przed planowaną publikacją

- poinformowało Polską Agencję Prasową źródło unijne.

[polecam:https://niezalezna.pl/321952-francja-utrzyma-scisla-kwarantanne-przez-kilka-tygodni-to-jest-kluczowe]

Rzecznik KE Eric Mamer powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że KE zdecydowała się nie prezentować dokumentu, po tym gdy kontaktowała się w tej kwestii z państwami członkowskimi.

- Potrzebujemy więcej czasu, żeby go przyjąć

- powiedział. Nie sprecyzował jednak, kiedy może się to stać.

[polecam:https://niezalezna.pl/321883-liczba-zakazonych-w-polsce-siegnela-5000-resort-informuje-o-kolejnych-przypadkach-i-ofiarach]

[polecam:https://niezalezna.pl/321915-prognoza-amerykanskiego-instytutu-niemal-2000-ofiar-w-polsce-i-kulminacja-pod-koniec-kwietnia]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts