Marszałek Senatu przyjechał dziś do Opola, by udzielić wsparcia politykom prawicy kandydującym z list Prawa i Sprawiedliwości.

"Wspieram naszych trzech wspaniałych kandydatów, którzy w województwie opolskim starają się o wybór do Senatu. Gwarantują oni kontynuację procesu dobrych zmian, jakie dokonują się w Polsce od kilku lat. Nasza polityka jest dobrze oceniana nie tylko przez wyborców w Polsce. Także Polacy mieszkający za granicą coraz częściej deklarują chęć powrotu do kraju. W przyszłej kadencji wspólnie będziemy pomagać w rozwiązywaniu problemów tych rodaków, którzy wyrażą chęć powrotu do Polski"

- powiedział marszałek Karczewski.

Pytany o kondycję służby zdrowia marszałek Karczewski stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poprzez zwiększenie limitów w kształceniu lekarzy i pielęgniarek, chce realnie poprawić stanu kadrowego polskiej służby zdrowia.

Kandydujący w okręgu opolskim do Senatu Marek Kawa podkreślił, że Opole jest doskonałym przykładem pozytywnych zmian realizowanych przez rządy prawicy. Jak zauważył, dzięki wsparciu polityków PiS stolica regionu obecnie dysponuje budżetem przekraczającym miliard złotych i w wyraźny sposób odróżnia się od pozostałej części województwa rządzonego przez koalicję PO-Nowoczesna-PSL-Mniejszość Niemiecka.

O tym, że Polacy zaczynają wracać do własnego kraju, zaczęło być głośno już w 2016 roku. To właśnie wtedy, po raz pierwszy od wielu lat, więcej Polaków wróciło do kraju, niż z niego wyemigrowało.