Polacy chcą wracać z emigracji. Marszałek Senatu deklaruje: "W przyszłej kadencji będziemy im pomagać"

  

"Polacy mieszkający za granicą coraz częściej deklarują chęć powrotu do kraju" - powiedział dziś w Opolu marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak podkreślił, Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, by w przyszłej kadencji rozwiązywać problemy Polaków, chcących powrócić do swojego kraju z emigracji.

Marszałek Senatu przyjechał dziś do Opola, by udzielić wsparcia politykom prawicy kandydującym z list Prawa i Sprawiedliwości.

"Wspieram naszych trzech wspaniałych kandydatów, którzy w województwie opolskim starają się o wybór do Senatu. Gwarantują oni kontynuację procesu dobrych zmian, jakie dokonują się w Polsce od kilku lat. Nasza polityka jest dobrze oceniana nie tylko przez wyborców w Polsce. Także Polacy mieszkający za granicą coraz częściej deklarują chęć powrotu do kraju. W przyszłej kadencji wspólnie będziemy pomagać w rozwiązywaniu problemów tych rodaków, którzy wyrażą chęć powrotu do Polski"

- powiedział marszałek Karczewski.

Pytany o kondycję służby zdrowia marszałek Karczewski stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poprzez zwiększenie limitów w kształceniu lekarzy i pielęgniarek, chce realnie poprawić stanu kadrowego polskiej służby zdrowia.

Kandydujący w okręgu opolskim do Senatu Marek Kawa podkreślił, że Opole jest doskonałym przykładem pozytywnych zmian realizowanych przez rządy prawicy. Jak zauważył, dzięki wsparciu polityków PiS stolica regionu obecnie dysponuje budżetem przekraczającym miliard złotych i w wyraźny sposób odróżnia się od pozostałej części województwa rządzonego przez koalicję PO-Nowoczesna-PSL-Mniejszość Niemiecka.

O tym, że Polacy zaczynają wracać do własnego kraju, zaczęło być głośno już w 2016 roku. To właśnie wtedy, po raz pierwszy od wielu lat, więcej Polaków wróciło do kraju, niż z niego wyemigrowało.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szokująca liczba zgonów w Hiszpanii jest „wierzchołkiem góry lodowej”? Porażający raport!

/ geralt

  

Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko „wierzchołkiem góry lodowej” - wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował dziennik „El Pais”. „Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie” - powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Z raportu wynika, że liczba zmarłych i zakażonych może być w rzeczywistości dużo wyższa, gdyż jako ofiary śmiertelne koronawirusa liczone są tylko te osoby, u których wcześniej przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2 i u których testy te dały wynik pozytywny. Do statystyk nie wlicza się natomiast osób, które zmarły np. w swoich domach lub w domach opieki i którym nie zrobiono testów.

[polecam:https://niezalezna.pl/319356-kolejne-smutne-statystyki-z-hiszpanii-w-tym-kraju-zmarlo-juz-5690-zakazonych-koronawirusem]

W raporcie wzięto pod uwagę codzienną liczbę zmarłych, ujętą w rejestrach cywilnych, i porównano ją ze średnią od 2008 roku. Z raportu wynika, że w wielu regionach Hiszpanii liczba osób zmarłych w marcu br. podwoiła się.

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2.

W regionie Madrytu w ciągu tygodnia 10-16 marca zanotowano 1318 zgonów, tj. o 66 proc. więcej niż wynosi średnia (794), ale tylko 192 zgony uznano za spowodowane koronawirusem.

[polecam:https://niezalezna.pl/319366-farmaceuta-o-przerazajacej-sytuacji-w-hiszpanii-ta-praca-staje-sie-droga-krzyzowa]

W regionie Kastylia-La Mancha w dniach 15-24 marca odnotowano 938 zgonów, czyli ponad 75 proc. więcej, niż wynosi średnia. Jednak z 404 przypadków ponad średnią tylko połowa została uznana za spowodowaną koronawirusem.

Podobna sytuacja jest w innych regionach Hiszpanii - w Katalonii, Aragonii, Kantabrii, Walencji i Nawarze.

„Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie”

- powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Zgodnie z danymi ministerstwa Zdrowia w Madrycie z soboty, liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła w ciągu doby o 832 osoby, do 5690 osób. Zainfekowanych było 72 248 osób, o ponad 8,1 tys. więcej niż dobę wcześniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts