Polacy chcą wracać z emigracji. Marszałek Senatu deklaruje: "W przyszłej kadencji będziemy im pomagać"

  

"Polacy mieszkający za granicą coraz częściej deklarują chęć powrotu do kraju" - powiedział dziś w Opolu marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak podkreślił, Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, by w przyszłej kadencji rozwiązywać problemy Polaków, chcących powrócić do swojego kraju z emigracji.

Marszałek Senatu przyjechał dziś do Opola, by udzielić wsparcia politykom prawicy kandydującym z list Prawa i Sprawiedliwości.

"Wspieram naszych trzech wspaniałych kandydatów, którzy w województwie opolskim starają się o wybór do Senatu. Gwarantują oni kontynuację procesu dobrych zmian, jakie dokonują się w Polsce od kilku lat. Nasza polityka jest dobrze oceniana nie tylko przez wyborców w Polsce. Także Polacy mieszkający za granicą coraz częściej deklarują chęć powrotu do kraju. W przyszłej kadencji wspólnie będziemy pomagać w rozwiązywaniu problemów tych rodaków, którzy wyrażą chęć powrotu do Polski"

- powiedział marszałek Karczewski.

Pytany o kondycję służby zdrowia marszałek Karczewski stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poprzez zwiększenie limitów w kształceniu lekarzy i pielęgniarek, chce realnie poprawić stanu kadrowego polskiej służby zdrowia.

Kandydujący w okręgu opolskim do Senatu Marek Kawa podkreślił, że Opole jest doskonałym przykładem pozytywnych zmian realizowanych przez rządy prawicy. Jak zauważył, dzięki wsparciu polityków PiS stolica regionu obecnie dysponuje budżetem przekraczającym miliard złotych i w wyraźny sposób odróżnia się od pozostałej części województwa rządzonego przez koalicję PO-Nowoczesna-PSL-Mniejszość Niemiecka.

O tym, że Polacy zaczynają wracać do własnego kraju, zaczęło być głośno już w 2016 roku. To właśnie wtedy, po raz pierwszy od wielu lat, więcej Polaków wróciło do kraju, niż z niego wyemigrowało.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niepokojące wieści z Dalekiego Wschodu. Pjongjang wycofuje się z denuklearyzacji

/ / www.youtube.com/watch?v=OtfAueQ_VGE

  

Tematu denuklearyzacji nie ma już na stole negocjacyjnym i rozmowy z USA nie są potrzebne, ponieważ dialog ten był grą amerykańskiej administracji na użytek wyborców – podał Ambasador Korei Płn. przy ONZ Kim Song.

"Nie potrzebujemy prowadzić teraz długich rozmów z USA, a denuklearyzacji nie ma już na stole negocjacyjnym" - napisał Kim i dodał, że rozmowy były ze strony Waszyngtonu "grą na zwłokę".

Wcześniej w sobotę prezydent Korei Płd. Mun Dze In i prezydent USA Donald Trump rozmawiali o kontynuacji dialogu dyplomatycznego z Koreą Północną. Pjongjang dał Waszyngtonowi czas do końca roku na przedstawienie propozycji, która przełamałaby impas w negocjacjach.

Władze KRLD domagają się też, by USA odstąpiły od jednostronnej polityki narzucania Korei Płn. "bezwarunkowej denuklearyzacji" i do końca tego roku podjęły nową rundę rozmów dwustronnych, w których zostaną uwzględnione postulaty strony północnokoreańskiej. Jeśli tak się nie stanie - ostrzegł Pjongjang - Korea Północna "może wejść na inną ścieżkę".

Nieporozumienia wywołane żądaniami Pjongjangu wobec Waszyngtonu i wznowienie testów rakietowych w ostatnich tygodniach postawia pod znakiem zapytania szanse wypracowanie porozumienia z północnokoreańskim reżimem.

Podczas szczytu NATO w Londynie Trump oświadczył, że "lider Korei Północnej budzi jego zaufanie", ale nie może też nie zauważać, że Kim Dzong Un "wciąż wysyła rakiety". Trump zadeklarował, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to Stany Zjednoczone mogą użyć siły. "Jeśli będzie to konieczne, zrobimy to" - oznajmił. Nazwał też ponownie Kima "Rocket Man" (człowiekiem rakietą), na co Pjongjang zareagował ostrzeżeniem, że taki brak szacunku może być groźny dla USA.

Resort spraw zagranicznych Korei Płn. wydał komunikat, w którym napisano, że skoro Trump wspomina o użyciu siły, to należy zdiagnozować u niego "nawrót ględzenia ramola". Korea Północna nazywała amerykańskiego prezydenta "ramolem" zanim obie strony rozpoczęły negocjacje.

Pod koniec listopada Kim Dzong Un zarządził ćwiczenia artylerii. Komentatorzy oceniają te manewry jako najnowszą oznakę frustracji Pjongjangu brakiem postępów w realizacji wspólnych projektów obu Korei oraz impasem w negocjacjach nuklearnych z Waszyngtonem. Korea Płn. zasygnalizowała też, że jeśli władze USA nie wystąpią z nowymi propozycjami, to może wznowić wstrzymane próby broni jądrowej i testy rakiet balistycznych dalekiego zasięgu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl