Prezydent stolicy ma problem! „Trzaskowski nie radzi sobie ze sprawami Warszawy”

Rafał Trzaskowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Pan Rafał Trzaskowski nie doprowadził do finalizacji żadnej swojej obietnicy z wyborów samorządowych od początku do końca. Nie radzi sobie ze sprawami lokalnymi, a nieustannie próbuje wchodzić w sprawy władz centralnych – mówi Olga Semeniuk. Z warszawską radną i kandydatką do Sejmu z listy PiS okręgu warszawskiego, rozmawia Paweł Tunia.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dosyć niespodziewanie przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu oświadczył, że zabraknie mu środków na wypłatę świadczenia 500+ na dzieci. Program istnieje od 4 lat. Czy zdarzało się, aby wcześniej zgłaszał podobny problem?
Nie, zrobił to pierwszy raz, bo za niecałe dwa tygodnie, 13 października, odbędą się wybory. Zorganizował tak naprawdę teatr polityczny. Chciał wystraszyć ludzi i zniechęcić do PiS. Mam nadzieję, że za kilkanaście dni ludzie dokonają właściwego wyboru, wiedząc, że pieniądze przychodzą regularnie. Na oświadczenie pana Trzaskowskiego od razu zareagował wojewoda mazowiecki, w którego gestii jest transfer środków na ten program. Zainterweniowały także Ministerstwo Finansów oraz resort polityki i pracy. Wszyscy wyrazili zdziwienie, bo żyjemy w XXI w., dostępne są bilanse, rachunki, wyciągi bankowe z datami i jesteśmy w stanie zweryfikować wszelkie dokumenty. Wszyscy potwierdzali, że pieniądze płyną do samorządu regularnie i bez opóźnień.

Słyszała Pani o przypadku, aby beneficjent świadczenia 500+ nie otrzymał środków?
Nie ma takiej sytuacji. Sam prezydent Trzaskowski zdementował własny komunikat, ośmieszając się przy okazji i we wtorek rano w jednym z wywiadów stwierdził, że pieniądze są. Oznacza to, że pieniądze w kasie były, stąd powstaje pytanie, co chciał z nimi zrobić. Może wywrzeć presję na wyborców i strasząc ich, zachęcić do udziału w wyborach przeciw PiS? W poniedziałek wszyscy beneficjenci otrzymali swoje pieniądze. Czas wypłat to koniec miesiąca, więc nie ma żadnych opóźnień. Cała afera z tym związana ośmiesza nie tylko pana prezydenta Trzaskowskiego, ale również Koalicję Obywatelską, na czele z jej kandydatem na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Prezydent Trzaskowski od początku kadencji ma duże problemy z zarządzaniem miastem. Ciągle pojawiają się kryzysy, m.in. z oczyszczalnią ścieków „Czajka”. Jak ocenia Pani przebieg jego prezydentury?
Pan Trzaskowski nie doprowadził do finalizacji żadnej obietnicy z wyborów samorządowych. Najpierw był problem z bonifikatą za przekształcenia użytkowania wieczystego, potem był problem żłobków, darmowych biletów dla licealistów, potem kryzys z wywozem śmieci i oczyszczalnią „Czajka”. Był strajk nauczycieli, w który bardzo mocno się zaangażował. Nie radzi sobie ze sprawami lokalnymi, a nieustannie próbuje wchodzić w sprawy władz centralnych. Uprawia dużą politykę na niekorzyść mieszkańców Warszawy. Tak naprawdę udowadnia, że jest niewiarygodny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znowu nie po myśli Johnsona. Izba Gmin przekłada głosowanie nad umową z UE

zdjęcie ilustracyjne, / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.

Zgodnie z regulaminem podczas jednej sesji ta sama ustawa nie może być głosowana dwa razy, o ile nie zmieniły się zasadniczo okoliczności, a jak wyjaśnił Bercow, w jego opinii nic takiego nie zaszło.

BĘDZIEMY UZUPEŁNIAĆ TĄ INFORMACJĘ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl