"Czarna księga PiS" w wykonaniu "Wyborczej"? Mocna riposta poseł Joanny Lichockiej

Joanna Lichocka / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Środowiska postkomunistyczne boli, że straciły kontrolę nad mediami publicznymi. Po 1989 r. cały czas, z krótką przerwą, kontrolowały przekaz mediów publicznych - to zostało im odebrane - powiedziała dziś posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

Lichocka, odnosząc się do "Czarnej Księgi PiS" publikowanej przez "Gazetę Wyborczą", powiedziała w Polskim Radio, że środowiska postkomunistyczne boli, że straciły kontrolę nad mediami publicznymi.

"Po 1989 r. - z krótką przerwą - cały czas kontrolowały przekaz mediów publicznych, to zostało im odebrane. Bardzo to jest dla nich bolesne, bo rozbija to jednolity front medialny, którzy umieli stworzyć, że nawet jak Bronisław Komorowski zeznawał na temat swoich związków z WSI przed sądem, to żadna ze stacji, ani publiczna, ani komercyjna nie pokazała tego"

- mówiła.

- To był wtedy pluralizm i wolność mediów, zdaniem postkomuny, zdaniem Platformy Obywatelskiej, zdaniem środowiska "Gazety Wyborczej" - dodała.

Porównała język "GW" do gazety ludowego Wojska Polskiego "Żołnierza Wolności".

Dobrze byłoby zrobić zestawienie "Żołnierza Wolności" z 1953 r. ze wstępniakiem Jarosława Kurskiego z 2019 r. Natężenie negatywnych notacji i zupełne zakłamanie rzeczywistości, myślę, że byłoby bardzo podobne

- powiedziała.

Lichocka podkreśliła, że nie jest to dla niej zaskoczeniem.

Gdy zobaczyłam, jak to środowisko zareagowało na katastrofę w Smoleńsku, jak ją opisywało, jak zakłamywało, po jakiej stronie stanęło i jaką pogardę i hejt zastosowało wobec rodzin, tych którzy zginęli w Smoleńsku; to ja staram się nie mieć kontaktu z tym środowiskiem, nie rozmawiam z "GW", podobnie jak nie przyjmuję zaproszeń do TVN

- powiedziała Lichocka. Wyraziła radość, że "GW"jest coraz mniej cytowana i ma coraz mniejszy nakład.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opóźnienie obrad szczytu UE

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/SatyaPrem/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Początek drugiego dnia nadzwyczajnego szczytu UE w Brukseli został po raz kolejny odłożony; ma rozpocząć się w piątek o godz. 16 - poinformowały źródła unijne.

Po intensywnych rozmowach przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisja Europejska liczą na nowe kompromisowe propozycje. Projekt ze świeżymi liczbami mógłby zostać położony na stół około godz. 15.

Po godz. 12 Michel spotykał się z przywódcami krajów będących płatnikami netto - kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także z przywódcami tzw. oszczędnej czwórki, czyli Holandii, Danii, Szwecji i Austrii. Państwa te najmocniej domagają się redukcji unijnej kasy do poziomu 1 proc. Dochodu Narodowego Brutto (DNB) UE.

[polecam:https://niezalezna.pl/312013-trudne-rozmowy-na-szczycie-unii-europejskiej-morawiecki-europa-potrzebuje-ambitnego-budzetu]

Jak podał "Financial Times", Michel, Merkel i Macron dyskutowali możliwe dodatkowe oszczędności w budżecie, które miałyby sięgać 20 mld euro. Jak informuje gazeta, według tej koncepcji budżet unijny miałby sięgać 1,03-1,05 proc. DNB, a więc jeszcze mniej, niż w swojej propozycji założył Michel.

Osobne spotkanie po godz. 12 zorganizowała sobie grupa przyjaciół polityki spójności, w której jest kilkanaście krajów, w tym Polska, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Czechy i Słowacja.

Rozziew między propozycją Michela, który przewiduje wydatki na poziomie 1,074 proc. DNB, a tzw. klubem oszczędnych wynosi ponad 75 mld euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts