"Czarna księga PiS" w wykonaniu "Wyborczej"? Mocna riposta poseł Joanny Lichockiej

Joanna Lichocka / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Środowiska postkomunistyczne boli, że straciły kontrolę nad mediami publicznymi. Po 1989 r. cały czas, z krótką przerwą, kontrolowały przekaz mediów publicznych - to zostało im odebrane - powiedziała dziś posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

Lichocka, odnosząc się do "Czarnej Księgi PiS" publikowanej przez "Gazetę Wyborczą", powiedziała w Polskim Radio, że środowiska postkomunistyczne boli, że straciły kontrolę nad mediami publicznymi.

"Po 1989 r. - z krótką przerwą - cały czas kontrolowały przekaz mediów publicznych, to zostało im odebrane. Bardzo to jest dla nich bolesne, bo rozbija to jednolity front medialny, którzy umieli stworzyć, że nawet jak Bronisław Komorowski zeznawał na temat swoich związków z WSI przed sądem, to żadna ze stacji, ani publiczna, ani komercyjna nie pokazała tego"

- mówiła.

- To był wtedy pluralizm i wolność mediów, zdaniem postkomuny, zdaniem Platformy Obywatelskiej, zdaniem środowiska "Gazety Wyborczej" - dodała.

Porównała język "GW" do gazety ludowego Wojska Polskiego "Żołnierza Wolności".

Dobrze byłoby zrobić zestawienie "Żołnierza Wolności" z 1953 r. ze wstępniakiem Jarosława Kurskiego z 2019 r. Natężenie negatywnych notacji i zupełne zakłamanie rzeczywistości, myślę, że byłoby bardzo podobne

- powiedziała.

Lichocka podkreśliła, że nie jest to dla niej zaskoczeniem.

Gdy zobaczyłam, jak to środowisko zareagowało na katastrofę w Smoleńsku, jak ją opisywało, jak zakłamywało, po jakiej stronie stanęło i jaką pogardę i hejt zastosowało wobec rodzin, tych którzy zginęli w Smoleńsku; to ja staram się nie mieć kontaktu z tym środowiskiem, nie rozmawiam z "GW", podobnie jak nie przyjmuję zaproszeń do TVN

- powiedziała Lichocka. Wyraziła radość, że "GW"jest coraz mniej cytowana i ma coraz mniejszy nakład.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl