Dziękuję, że mogę się spotkać po kilku latach nieobecności w tej telewizji. Chcę podkreślić, że nic, co nie zostało dane nie zostanie zabrane. Od samego początku posłowie PO zgłaszali postulat i głosowaliśmy nad naszą poprawką żeby żadne z dzieci nie było wykluczone.
- przekonywał Borys Budka.

Jednocześnie polityk przekonywał, że to jego partyjni koledzy postulowali utrzymanie 13. emerytury. Na tym jednak się nie skończyło. Budka brnął dalej i w pewnym momencie stwierdził, że program 500 plus to... zasługa Platformy Obywatelskiej.

Zostawiliśmy Polskę w bardzo dobrym stanie. Przeprowadziliśmy Polskę suchą nogą przez kryzys gospodarczy. [...] Dzięki rządom PO-PSL można było wprowadzić program 500 plus.
- mówił Budka.

Odpowiadając na to samo pytanie w ramach bloku tematycznego reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość wicepremier Jacek Sasin dość szybko obalił narrację Borysa Budki.

Za rządów poprzedników z PO-PSL wiele polskich rodzin tkwiło w ubóstwie, a dzietność była na niskim, spadającym z roku na rok poziomie. Zdecydowaliśmy że wsparcie rodzin jest priorytetem. Program „Rodzina 500 plus” zwrócił Polakom godność. Zlikwidował hańbę III RP, jaką były głodne dzieci. Nie wierzcie zapewnieniem konkurentów, że program utrzymają, od początku krytykowali ten program.
- mówił Jacek Sasin.