W Kielcach ruszyło strategiczne szkolenie wojskowe

/ mat. CPdMZ

  

Przez najbliższe dwa tygodnie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach szkolić się będą oficerowie i podoficerowie z krajów członkowskich NATO oraz państw sojuszniczych, zajmujący się problematyką cywilno-wojskową.

W kursie trwającym od 30 września do 11 października br. weźmie udział 27 żołnierzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Czech, Niemiec, Belgii, Litwy oraz Ukrainy. Głównym zamierzeniem szkolenia jest zapoznanie uczestników z planowaniem działań CIMIC, mających wpływ na prowadzenie operacji wojskowych, specyfiką współpracy z organizacjami rządowymi, pozarządowymi i humanitarnymi, a także zasadami pracy z tłumaczem, prowadzenia negocjacji i mediacji - podaje oficjalny portal CPdMZ. 

Podczas kursu zajęcia prowadzone są przez specjalistów CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, CIMIC Center of Excellence (CCoE) w Hadze, jednostek CIMIC z państw NATO oraz zatrudnionych specjalistów cywilnych z różnych dziedzin (przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych – Polski Czerwony Krzyż, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Uniwersytet Jagielloński).

Kurs organizowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbywa się raz w roku i certyfikowany jest przez CIMIC Center of Excellence.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ

Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl