Nowi kandydacie Rumunii do KE

zdjęcie ilustracyjne / Dan Nevill CC BY-ND 2.0

  

Nowym kandydatem Rumunii do Komisji Europejskiej, po odrzuceniu kandydatury Rovany Plumb, która miała zajmować się transportem, będzie europoseł Dan Nica - poinformowała dziś rumuńska telewizja, powołując się na źródła w Partii Socjaldemokratycznej. Drugą kandydatką, którą Rumunia zaproponuje do Komisji Europejskiej, oprócz Nicy, jest wiceminister spraw zagranicznych Melania-Gabriela Ciot

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poprosiła w poniedziałek rząd Rumunii o przedstawienie nowego kandydata. Komisja prawna Parlamentu Europejskiego wcześniej potwierdziła, że Plumb nie jest w stanie wykonywać swoich funkcji ze względu na konflikt interesów.

Ciot i Nica będą kandydatami Bukaresztu po odrzuceniu kandydatury Rovany Plumb, która miała zajmować się transportem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Woj. lubelskie: Zmarł 60-letni pacjent

/ pixabay.com

  

- W szpitalu w Biłgoraju (woj. lubelskie) zmarł 60-letni pacjent zakażony koronawirusem - poinformowała rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. To czwarty w Lubelskiem zgon osoby zakażonej. Dotychczas w regionie odnotowano 114 zachorowań.

„W szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim”

– poinformowała.

Zaznaczyła przy tym, że Lubelski Urząd Wojewódzki nie jest upoważniony do udzielania innych informacji o zmarłym.

To czwarty w woj. lubelskiem zgon osoby zakażonej koronawirusem. Wszystkie osoby zmarłe cierpiały też na inne choroby.

Strzępka poinformowała również o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, dotyczących dwóch mężczyzn i kobiety.

„Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym”

– dodała.

Dziś rano Strzępka informowała o sześciu potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Łącznie w regionie odnotowano 114 zachorowań.

W Lubelskiem jest 25 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 7572 osoby poddane kwarantannie i 3897 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. 14 osób wyzdrowiało – informowała Strzępka w poniedziałek po południu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts