Błaszczak podkreślił, że na społeczność akademicką WAT składają się wybitni naukowcy, profesorowie i nauczyciele oraz świetni studenci.

"Świetni ludzie, emanuje z nich żądza wiedzy. Wiele mogą osiągnąć"

- podkreślił.

"Tylko czy stworzono im odpowiednie warunki do tego, żeby mogli się kształcić, żeby mogli osiągnąć te cele, które sobie założyli, żeby mogli zdobyć wiedzę?"

- pytał.

Dlatego, jak powiedział, dokonał porównania - porównał rozporządzenie szefa MON z 2014 r. (rządy PO-PSL) ze swoim rozporządzeniem z lutego tego roku dot. limitów przyjęć na studia dla kandydatów na żołnierzy. Jak stwierdził szef MON, pięć lat temu limit ten dla WAT wynosił 264 miejsca, a w tym roku jest to już 889 miejsc.

"Jest to zmiana dogłębna. Stworzyliśmy system, który kształci młodych ludzi już od szkoły średniej. Okazuje się, że Polski rząd może stworzyć odpowiednie warunki dla waszego rozwoju. Okazje się, że trzeba chcieć i trzeba umieć to zrobić"

- mówił Błaszczak do studentów WAT.

Zapewnił, że rząd PiS ma wolę i potrafi stworzyć warunki, by studenci mogli podnosić swoje umiejętności i wykorzystali szansę życiową jaka przed nimi stoi.

"Stworzyliśmy warunki bezpieczeństwa dla Polski i Polaków"

- podkreślił.