Mocne zarzuty pod adresem prezydenta Warszawy. „Gra dziećmi, rodzinami, aby wywołać sztuczny kryzys”

Rafał Trzaskowski / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Warszawa wszystko dostała, pieniądze na konto wpłynęły, a Rafał Trzaskowski mówi, że tych pieniędzy nie ma. Albo jest to wyraz jakiejś nadzwyczaj frywolnej polityki finansowej, albo mamy tu do czynienia z bardzo brzydką grą przedwyborczą. Można zgadywać, że Rafał Trzaskowski chcąc pomóc swojemu obozowi politycznemu, gra dziećmi, rodzinami, próbując wywołać jakiś sztuczny kryzys, za który chce obarczyć rząd PiS - tak sprawę programu 500 plus w Warszawie komentował dzisiaj na antenie Radia Plus zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

Nie milkną echa sprawy wypłat środków w ramach programu Rodzina 500+ w Warszawie. Dzisiaj do tej kwestii odniósł się w Radiu Plus Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.

- Używając języka Rafała Trzaskowskiego, kłamie on sam. Ponieważ od kilku dni trwa jakaś dziwna historia, najpierw są sygnały o rzekomych problemach z 500+ w Warszawie. Miasto sugeruje, że nie dostało pieniędzy. Wtedy wojewoda informuje, że przelew poszedł, wczoraj minister Borys-Szopa zapewniła, że wszystko jest zgodnie z planem, harmonogramem, z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Warszawę, bo to samorządy oceniają, jakie kwoty są potrzebne na 500+

- mówił Fogiel.

- Warszawa wszystko dostała, pieniądze na konto wpłynęły, a Rafał Trzaskowski mówi, że tych pieniędzy nie ma. Albo jest to wyraz jakiejś nadzwyczaj frywolnej polityki finansowej, albo mamy tu do czynienia z bardzo brzydką grą przedwyborczą. Można zgadywać, że Rafał Trzaskowski chcąc pomóc swojemu obozowi politycznemu, gra dziećmi, rodzinami, próbując wywołać jakiś sztuczny kryzys za który chce obarczyć rząd PiS. To po prostu niegodne

- dodał.

O sprawie wypłąt środków z programu "Rodzina 500+" w Warszawie poinformował w piątek "Dziennik Gazeta Prawna" na swoich stronach internetowych. 

Gazeta cytuje pismo prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego z 13 września br., w którym informował premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra finansów, iż "aby zabezpieczyć wypłaty dla beneficjentów programu m. st. Warszawa do końca 2019 roku, należy zwiększyć plan [na okres sierpień - grudzień 2019 - red.] do wysokości 1,36 mld zł, tj. o kwotę 584 mln zł". W piśmie Trzaskowskiego - jak podaje DGP - zaznaczono, że obecny plan wydatków w wysokości około 776,9 mln zł "nie zabezpiecza potrzeb mieszkańców Warszawy w zakresie realizacji programu Rodzina 500 Plus i już we wrześniu br. zabraknie środków na wypłatę świadczeń dla rodziców"

Cytowana przez DGP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz wskazuje, iż "pieniądze Warszawa dostała na cały sierpień i na cały wrzesień". Ministerstwo Finansów poinformowało zaś DGP, że "pieniądze na 500 Plus zostały przekazane do wojewodów zgodnie z planem". 

W poniedziałek do sprawy odniósł się na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa.

Minister Borys-Szopa zaapelowała do prezydenta Trzaskowskiego, aby "w kampanii wyborczej, która jest polityczną rozgrywką, nie używał polskich rodzin i nie straszył zagrożeniem realizacji tego sztandarowego programu naszego ugrupowania".

- Już 19 września na konto samorządu warszawskiego zostało skierowane 160 mln zł na wypłatę 500 plus. Następne transze, o które wnioskował prezydent Warszawy, zostały skierowane do miasta niezwłocznie

- dodała minister.

Prezes PiS  podczas tej samej konferencji ocenił, że prezydent stolicy "prowadzi operację, która zmierza do tego, żeby nie wypłacać 500 plus" W odpowiedzi, Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze:

- Proszę nie kłamać, samorządy popierają i realizują 500 plus.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl, Radio Plus

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy głosowanie ws. składu KE

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

- W przyszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu będzie głosował nad składem Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej elekt Ursuli von der Leyen – poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

„Jeśli głosowanie będzie pozytywne, 1 grudnia Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć swoja pracę”

– dodał Sassoli.

Pytany o fakt, że Wielka Brytania jak dotąd nie przedstawiła swojego kandydata na komisarza, odpowiedział, że według ocen prawnych KE i PE powołanie Komisji Europejskiej „jest możliwe przy 27 komisarzach”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl