Lubnauer o Kornelu Morawieckim

Kornel Morawiecki to postać zasłużona dla Polski z lat 80-tych, cenię go za ówczesną odwagę - mówiła dziś Katarzyna Lubnauer w TVP1. Zaatakowała też Prawo i Sprawiedliwość. Oceniła, że choć jest szansa na zgodę narodową, ale będzie to trudne, gdyż politycy PiS grają na podziałach.

Katarzyna Lubnauer
By Łukasz Kamiński - Sent to OTRS by Lubnauer MP office, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65072322

Katarzyna Lubnauer mówiła w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1, że Kornel Morawiecki to "postać zasłużona dla Polski z lat '80, wtedy kiedy walczyliśmy o odzyskanie wolności". Jak mówiła, założyciel "Solidarności Walczącej" miał inną niż ona, "bardziej wojowniczą" wizję, jak powinniśmy tę niepodległość odzyskiwać. Jak mówiła, choć nie zgadzała się z poglądami Kornela Morawieckiego na dzisiejszą polską politykę, to ceni go za dokonania z czasów PRL, gdy "trzeba było odwagi".

Liderka Nowoczesnej i kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu pytana była także o szansę na wypracowanie zgody narodowej, o co miał prosić przed śmiercią Morawiecki senior.

"Myślę, że da się. Zawsze jak byliśmy podzieleni jako naród, to najwięcej na tym traciliśmy. (...) Społeczeństwo, które nie potrafi ze sobą rozmawiać, które nie potrafi tworzyć w dłuższej perspektywie np. reform, które następni kontynuują po poprzednikach niestety na tym traci"

- oceniła.

Zaznaczyła jednak, że w Polsce mamy w tej chwili do czynienia z "ogromnym społecznym hejtem ze względu na to, że internet otworzył przestrzenie, które pozwalają najgorszym instynktom wyjść na jaw".

"Będzie bardzo trudno połączyć polskie społeczeństwo, dlatego że są tacy politycy PiS, którzy grają na podziałach społecznych"

- podkreśliła atakując PiS.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS #atak #śmierć #Lubnauer #Morawiecki

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo