Polska jakość, polski potencjał. Współpraca firm-liderów w ramach programu jest szansą dla polskiego rolnictwa

Zdjęcie ilustracyjne / mat.pras.

  

Postawy współpracy polskich przedsiębiorstw i świadomego wyboru polskich produktów przez konsumentów to współczesny przejaw patriotyzmu. W ten sposób buduje się silną gospodarkę, a co za tym idzie – silne państwo oraz dobrobyt społeczeństwa.

Obszary wiejskie zawsze pozostawały w tyle, jeśli chodzi o jakość życia, dostęp do zdobyczy współczesnej cywilizacji, kultury, prawa do bezpieczeństwa. Stopniowa poprawa sytuacji na obszarach wiejskich już się dokonuje. Dzięki 500+ na pierwsze dziecko radykalnie zostały ograniczone obszary biedy. Teraz czas na rozwój szeroko rozumianej infrastruktury technicznej i społecznej, bo bez sieci połączeń drogowych i kolejowych, bez wodociągów i kanalizacji, szerokopasmowego internetu, przedszkoli i dobrze kształcących szkół, bez usług medycznych, bez dostępu do kultury itd. trudno mówić o normalnym funkcjonowaniu i realizowaniu własnych aspiracji. Drogą do wzmocnienia pozycji rolników w łańcuchu przetwórstwa rolno-spożywczego, w którym obecnie są jedynie dostarczycielami surowców, jest np. powołanie na bazie Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier” – Krajowej Grupy Spożywczej, która ma zostać dokapitalizowana, a następnie będzie poszerzona o inne zakłady.

Najważniejszym punktem w planie powołania firmy jest to, aby jej udziałowcami stopniowo stawali się pracownicy i rolnicy, i aby to oni w miejsce pośredników, przetwórców i handlowców czerpali zyski z działalności przedsiębiorstwa. Realną pomocą dla rolników sprzedających swoje produkty na konkurencyjnym rynku jest program „Produkt Polski”. Polega on na oznaczaniu polskich towarów specjalnym logo na biało-czerwonym tle. Program jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zaobserwowane u polskich klientów, wiadomo bowiem, że ponad połowa Polaków z zasady kupuje polskie produkty, identyfikując je z wysoką jakością. W wypadku żywności ten odsetek jest jeszcze wyższy.

Artykuły polskich firm cieszą się coraz większym zaufaniem i wypierają na liście zakupów statystycznego Polaka zagraniczne. Oznaczenie marką „Produkt Polski” gwarantuje klientom, że co najmniej 75 proc. surowców w produkcie pochodzi z Polski i został on w Polsce wyprodukowany. Czynny udział w projekcie „Produkt Polski”, wspierającym polskich rolników, są tacy czempioni polskiego przemysłu jak Polski Koncern Naftowy Orlen i Krajowa Spółka Cukrowa. O jakość i uczciwość w zaliczaniu produktów do programu zadba Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Wyeliminuje ona fałszerzy żywności, którzy wprowadzając w błąd co do jakości, uzyskują nieuprawnione zyski i okradają zarówno konsumentów, jak i uczciwych wytwórców.

– Wdrożyliśmy jedne z najlepszych w Europie przepisów dotyczących rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej oraz przetwórstwa na rynek lokalny. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom rolników i zbudowanie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Wyzwolenie inicjatywy daje szansę na wzrost rolniczych dochodów, a konsumentom na łatwiejsze, często bezpośrednie zaopatrzenie w żywność wysokiej jakości

– podsumowuje minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest akt oskarżenia wobec brata Bieńkowskiej. Grozi mu do 15 lat więzienia

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Prokuratura Okręgowa w Katowicach sporządziła akt oskarżenia wobec Jarosława M., brata b. komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej. Zarzuca się mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

"Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała akt oskarżenia wobec Jarosława M., brata b. komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej – dowiedział się portal tvp.info. Zarzuca się mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Aktem oskarżenia zostało objętych łącznie pięć osób. Grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat"

- czytamy na stronie portalu tvp.info.

[polecam:https://niezalezna.pl/294042-bienkowska-i-jej-maz-wezwani-do-prokuratury-beda-zeznawac-ws-dzialalnosci-grupy-przestepczej]

Prokuratura zarzuciła oskarżonym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej od października 2012 r. do grudnia 2018 r.

"Grupa miała się dopuścić szeregu przestępstw, w tym przestępstw gospodarczych, przestępstw korupcyjnych, wyłudzeń kredytów, wyłudzeń dotacji z budżetu państwa i funduszy unijnych, innych oszustw oraz przestępstw skarbowych. Grupa miała także wprowadzić do obrotu finansowego środki pochodzące z korzyści związanych z popełnianiem przestępstw w kwocie nie mniejszej niż 347 tys. zł"

- czytamy.

Według portalu, oskarżeni mają odpowiadać za przestępstwa: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, powoływania się na wpływy, oszustwa, prania brudnych pieniędzy, działania na szkodę wierzycieli, poświadczania nieprawdy w dokumentach, przedkładania nieprawdziwych dokumentów w celu uzyskania kredytów, działania na szkodę spółki.

"Samemu Jarosławowi M. przedstawiono zarzuty m.in. niekorzystnego rozporządzenia kwotą ponad 1,4 mln zł. M. miał wprowadzić w błąd Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie i wykorzystać niezgodnie z przeznaczeniem wsparcie finansowe na dofinansowanie spółki Śląskie Towarzystwo Handlowe Kupiec S.A. i spłatę zadłużeń tej spółki"

- czytamy.

Jak pisze portal, zarzuty wobec M. dotyczą także "podejmowania czynności, mających na celu udaremnienie lub znaczne utrudnienie stwierdzenia przestępczego pochodzenia środków w kwocie ponad 11,2 mln zł". Pieniądze te miały stanowić korzyść z przestępstw popełnianych przez grupę. Grupa miała "wyprać" co najmniej 347 tys. zł - napisano.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Portal przypomniał, że na początku marca br. CBA zatrzymało sześć osób, m.in. w sprawie wyłudzenia 2 mln zł na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wśród zatrzymanych był brat komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej, Jarosław M. Kolejnym z zatrzymanych był Lech B., były asystent Bieńkowskiej w czasach, gdy była ona senatorem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, tvpinfo.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts