Dwa Aniołki awansowały, Andrejczyk odpadła

Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic zakwalifikowały się do półfinału biegu na 400 m na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Z drużyny Aniołków Matusińskiego odpadła Anna Kiełbasińska. Maria Andrejczyk nie zdołała awansować do finału rzutu oszczepem

Justyna Święty-Ersetic
fot. pzla

Z każdej serii eliminacyjnej do półfinału kwalifikowały się po trzy najlepsze zawodniczki, a stawkę uzupełniło sześć z najlepszymi czasami. Ostatnia w tym drugim gronie była Kubanka Roxana Gomez - 51,85. Baumgart-Witan uzyskała 51,34 i zajęła drugie miejsce w swojej serii, ale później za przekroczenie linii zdyskwalifikowano Amerykankę Shakimę Wimbley i Polka awansowała na pierwsze.

Iga skomentowała dyskwalifikację Amerykanki

Święty-Ersetic uplasowała się na drugiej pozycji w swoim biegu rezultatem 51,34. Kiełbasińska miała 52,25 i była piąta w swojej serii, a 33. ogólnie.

Maria Andrejczyk nie zdołała awansować do finału rzutu oszczepem. Najlepszy rezultat Polki - 57,68 m - dał jej dopiero 10. miejsce w grupie B eliminacji. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 63,50. Wracającą do formy po kontuzji czwartą oszczepniczkę ostatnich igrzysk olimpijskich wyprzedziło także 12 zawodniczek grupy A.

Maria Andrejczyk niestety bez awansu do finału rzutu oszczepem

W tej konkurencji startowało 31 zawodniczek, a do finału zakwalifikowało się 12. Tylko dwie zdołały uzyskać rezultat lepszy niż 63,50 - Chinka Lyu Huihui i Niemka Christin Hussong.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#aniołki matusińskiego #lekkoatletyka #Iga Baumgart-Witan #Justyna Święty-Ersetic #Maria Andrejczyk

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo