Michał Prószyński krytycznie o prezydencie Warszawy. "Z całą pewnością prowadzi kampanię opozycji"

Michał Prószyński / Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

"Mamy do czynienia z działaniem stricte politycznym, z mieszaniem spraw samorządowych i spraw ludzi z kampanią polityczną, co czyni Rafał Trzaskowski " - tak słowa prezydenta Warszawy o kłopotach z wypłatą środków z programu Rodzina 500 Plus w stolicy komentuje Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, mieszkaniec Warszawy i kandydat na posła w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski mówił w ostatnim czasie o braku środków na wypłaty "500 plus" w Warszawie. Jego zdaniem pieniądze z programu są przekazywane przez rząd w ostatniej chwili, a miasto wciąż nie dostało środków na wypłatę świadczenia za trzy ostatnie miesiące roku.

Do sprawy odniósł się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ocenił na dzisiejszej konferencji prasowej, że prezydent stolicy "prowadzi operację, która zmierza do tego, żeby nie wypłacać 500 plus".

O ocenę całej sytuacji poprosiliśmy radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego - mieszkańca Warszawy.

- Rafał Trzaskowski z całą pewnością prowadzi kampanię opozycji. Mamy informację z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, że te środki były przyznane we wnioskowanej kwocie na rzecz miasta stołecznego Warszawy. To miasto i prezydent Trzaskowski tworzą problem na kilkanaście dni przed wyborami. Jest to działanie z całą pewnością intencjonalne, mające wspomóc działania partyjnych koleżanek i kolegów prezydenta Warszawy w walce z Prawem i Sprawiedliwością. Wszyscy wiedzą, że nie ma problemu z realizacją programu 500 Plus. Rafał Trzaskowski i Koalicja Obywatelska postanowili kwestionować sposób realizacji i wypłacanie środków. Nie ma problemu ze strony rządu, zamęt tworzy miasto stołeczne Warszawa

- wyjaśnia Michał Prószyński, który w nadchodzących wyborach parlamentarnych kandyduje z dziesiątego miejsca na liście PiS do Sejmu RP w okręgu nr 20 (podwarszawskim).

Według radnego Prószyńskiego, jeżeli tylko są chęci ku działaniu - wtedy nie ma problemów z realizowaniem rządowych programów.

- Jeżeli samorząd jest sprawnie zarządzany i na jego czele stoją osoby, które niezależnie od opcji politycznej chcą służyć mieszkańcom lokalnej społeczności, to problemów z realizacją rządowych programów nie ma. Tu mamy do czynienia z działaniem stricte politycznym, z mieszaniem spraw samorządowych i spraw ludzi z kampanią polityczną, co czyni Rafał Trzaskowski. Przede wszystkim mieszkańcy Warszawy powinni to ocenić. Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią to w sposób należyty

- mówi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts