Paweł Kukiz żegna Kornela Morawieckiego

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

- Pamiętam, jaki byłem dumny, że Kornel Morawiecki zdecydował się startować do Sejmu z moich list, jako legenda "Solidarności Walczącej" - w ten sposób lider Kukiz'15 Paweł Kukiz wspomina Kornela Morawieckiego. Podkreślił, że Kornel Morawiecki był z całą pewnością człowiekiem ideowym.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł dzisiaj w wieku 78 lat.

Kukiz powiedział PAP, że w momencie, kiedy dowiedział się o śmierci Kornela Morawieckiego, poczuł ściśnięcie w gardle ze względu na ich wieloletnią współpracę.

"Pamiętam, jaki byłem dumny, że zdecydował się startować (do Sejmu) z moich list, jako legenda >>Solidarności Walczącej<<. Kornel Morawiecki jako człowiek był człowiekiem ideowym, z całą pewnością"

- ocenił.

"Często i gęsto pojawiali się wokół niego ludzie, którzy wykorzystywali jego naiwność wypływającą z tego, że traktował wszystkich ludzi na dzień dobry jako ludzi dobrych. Często rzeczy złe, które zarzucano Kornelowi wynikały z tego, że to jego wrodzone dobro, pozapolityczne, powodowały taką naiwność, którą wykorzystywali źli ludzie, a winy szły na Kornela"

- mówi lider Kukiz'15.

Kukiz nie ukrywa, że drogi polityczne Kornela Morawieckiego i jego się rozeszły, a między politykami nie było najlepiej.

"Na szczęście kilka miesięcy temu wzajemnie sobie wybaczyliśmy różne rzeczy - ja jemu, on mnie, kiedy każdy już wiedział, że ma swoją drogę polityczną"

- zaznaczył.

Kornel Morawiecki startował w wyborach parlamentarnych z list Kukiz'15 we Wrocławiu. Uzyskał mandat poselski zdobywając ponad 26 tys. głosów. Prezydent Andrzej Duda wyznaczył go na marszałka seniora. W kwietniu 2016 roku odszedł z klubu Kukiz'15 po wykluczeniu z niego posłanki Małgorzaty Zwiercan. Miesiąc później założył z nią i z Ireneuszem Zyską koło Wolni i Solidarni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts